Dargay Attila szerelemprojektje ötven év után végre megvalósult: mese készült Vörösmarty Mihály Csongor és Tündéjéből. De vajon felér-e a néhai rajzfilmrendező-zseni örökségéhez?
A szurdok egyedi keveréke a sci-fi-akciózsánernek és a csöpögős romantikus filmeknek –csakhogy amikor a két kategória egyikével foglalkozik, lekicsinyli vagy nevetségessé teszi a másikat. A film címe azért is találó, mert a frappáns alapkoncepció tragikusan mélybe zuhan a cselekmény előrehaladtával.
Hiába tökéletesen kerek történet az első Bridget Jones naplója, mégis három folytatás követte. Az utóbbi két résszel ellentétben a negyedik felvonásnak pedig végre volt értelme elkészülnie.
A tökéletes társ valójában csak egy mítosz, egy romantikus képzet, amiben kicsik és nagyok egyaránt ringatják magukat. A Társban az ember tökéletes másik felét házhoz szállítja a gyártó, indulhat a móka és a vérengzés.
Cannes-ban nem szerették, több kritikus a versenybe válogatását is megkérdőjelezte, a fesztivál legnagyobb csalódásainak toplistáját vezette és sereghajtó volt a népszerűségi listán, most mégis tömegek tódulnak rá Franciaországban: megnéztük mi is az év egyik legnépszerűbb, mégis legvitatottabb francia filmjét a Les Films de Cannes kolozsvári válogatásában.
Elkészült az első echte marosvásárhelyi nagyjátékfilm, egy helyi cég gyártásában és finanszírozásában. A Románia több mozijában is műsorra tűzött A G-pont nyomában (Spre punctul G) első blikkre hahotáztató szexvígjátéknak tűnik, azonban ennél jóval többről van szó.
A szerelem ideje betegségfókuszú szerelmi melodrámát vegyít nonlineáris történetmeséléssel és nem áll neki rosszul. Bár Crowley filmje irreálisan idillivé teszi a főszereplő pár kálváriáját, megvan benne az a báj és érzelmi töltet, ami „randiképessé” teszi.
Az Örökké című film alapötletét tekintve aktuális üzenetet hordozó ökofilm akar lenni, ám sekélyes cselekményéből és szirupos romantikájából csak afféle „zöld giccsre” futja.