Képzeljük el, hogy Whitney Houstonba két Kevin Costner szerelmes. Bár a Szupercella harmadik részének nézése közben egyik katarzist éljük át a másik után, mégis ez lesz az, ami befészkeli magát az agyunkba és nem hagy nyugodni.
A Szupercella harmadik része az elsőhöz kapcsolódik, ebben ugyanis Lester Clark (Vincent D’Onofrio) fia, Lester Clark Jr. (Devon Sawa) áll bosszút apja haláláért. Lester annak idején 5 millió dollárért árulta el társát, Ray Breslint (Sylvester Stallone), aki hálából egy konténerbe zárta, majd hajóra rakta őt. Aki bármit is rendelt már hajóúton szállítva, jól tudja, nem két napig tart. Húsz évvel ezelőtt, kezdő vámos koromban rengeteg ilyen konténert szemléztem és egyáltalán nem lepődöm meg azon, hogy az áruló nem élte túl a kalandot. Lester az apja haláláért a börtönök biztonsági rendszerét szállító cég tulajdonosát, Wu Zhangot is felelősnek tartja, ezért elrabolja annak lányát, Dayát (Melise), hogy tönkretegye őt. Breslinnél megjelenik Wu cégének volt biztonsági főnöke, Shen (Jin Zhang) is, akit a tulajdonos azért menesztett, mert beleszeretett Dayába. Megjelenik továbbá Wu cégének jelenlegi biztonsági főnöke, Bao (Harry Shum Jr.) is, akit a tulajdonos azért akar meneszteni, mert beleszeretett Dayába. Valamit nagyon tudhat ez a lány. Breslin, Bao és Shen együtt indulnak útnak, mikor sikerül beazonosítaniuk a helyet.
A készítőknél mintha a nyolcvanas években megállt volna az idő, a cselekmény helyszíne, a címadó Ördögverem ugyanis egy exszovjet börtön a mai Lettország (vagyis egy EU- és NATO-tagállam) területén, ahol az egyes kormányok számára nem kívánatos embereket tartanak fogva. Az indoklás szerint azért, mert ezeket az embereket jobban megéri egy titkos börtönben fogva tartani, mint megölni. A közeli Észtországban ténykedő Trent DeRosa (Dave Bautista) ugyancsak beszáll a buliba, de mint tudjuk, ő egyedül intézi a dolgait, ami a jelenlegi helyzetben nem túl szerencsés. Ahogy az ilyen filmekben lenni szokott, az exszovjet hangulatot egy hangárban álló MiG-21 (és egy amerikai teherautó) hivatott reprezentálni. Biztos, ami biztos, ifj. Lester elrabolja Breslin kedvesét és munkatársát, Abigail Rosst (Jaime King) is. Az Ördögveremben sínylődik tehát étlen-szomjan Daya és Abigail, valamint számos megkínzott, reményvesztett, félhalott rab, akik úgy néznek ki, mintha egész napjukat az edzőteremben töltenék (ez egyébként a későbbi börtönlázadásnál még jól jön).
A játékidő második felében a szupertitkos börtön bevétele a cél. 50 Cent – aki felvehet akármilyen szemüveget, akkor sem hiszem el róla, hogy a pasziánszon kívül mást is használ egy számítógépen – drónt küld a high tech kütyükkel őrzött börtön fölé, majd a netről letölti a bejutáshoz szükséges minden információt. Ahogy kell. A börtönt behálózó sötét csatornákban szinte észrevétlenül, zseblámpákkal világítva üldözi egymást a jó és a rossz, hogy aztán megtörténjen a végső leszámolás. Bár a 2010-es The Expendables – A feláldozhatók volt az első film, amiben sok évtizednyi odamondogatás, majd összeborulás után együtt láthattuk Stallonét és Schwarzeneggert, a 2013-as Szupercellában kaptak közel azonos fajsúllyal bíró szerepet. Mivel a nézők többsége csak kívülről ismeri a helyet, a börtönös film (Vitathatatlan, Dutyi dili, Halálsoron, A remény rabjai, Pillangó stb.) iránti fokozott érdeklődés nem csak a két akciólegendának szólt. Az első rész teljesen vállalható, látványos és szórakoztató mozi lett, ami a másodikról már kevésbé mondható el (sok helyen csak lemezen jött ki).
A harmadik rész munkálatai már a Szupercella 2: Hades bemutatása előtt megkezdődtek. A rendezői székbe a Két nap a völgyben és a 15 perc hírnév forgatókönyvíró-rendezője, John Herzfeld ült (a Kobrában ő alakította Chót), a történet megírásában az előző két részt is jegyző Miles Chapman volt a segítségére. A filmet szokatlanul rövid idő, 20 nap alatt leforgatták (A remény rabjai és Az elnök különgépe forgatási helyszínén), de a látottak fényében még ez is soknak tűnik. Már maga az indíték is erősen megkérdőjelezhető, Wu Zhang ugyanis nem igazán tehet Lester Clark haláláról. A cselekményt az egymásra felfűzött – egyébként igen látványos – verekedős jelenetek adják, amiket elképesztően gagyi párbeszédekkel kötöttek össze, és a hősszerelmes kínai harcművészek mellett az összes szereplőt karikatúraszerűen rajzolták meg, gyakorlatilag önmaguk paródiái.
A film nemhogy nem ad választ a miértekre és hogyanokra, hanem újabb és újabb kérdésekkel bombázza a néző agyát. Bao és Shen csőre töltött fegyverrel sétál be Breslin cégéhez, ami elvileg biztonságtechnikai tanácsadással foglalkozik, majd a biztonsági őrséget rommá verve egy ismeretlen eredetű pendrive-ot dugnak Breslin laptopjába, amitől egy jóérzésű rendszergazda azonnal infarktust kapna. Ifj. Lester Clark 500 millió dollárt követel a telefonban, majd a következő pillanatban bejelenti, hogy az ár most már 700 millió, és mi csak nézünk, mi változhatott meg az elmúlt fél másodpercben. Nem értjük, mi értelme van lesokkolni valakit, ha a következő pillanatban agyonlövik. Trent DeRosa úgy jelenik meg az Ördögverem kellős közepén, hogy fogalmunk sincs, miként került oda (tudjuk, ő szereti egyedül intézni a dolgait, de akkor is). A Szupercella 3: Ördögverem tulajdonképpen A szikla és a Több mint testőr nem kívánt gyermeke, akit egy kínai család fogadott örökbe és Sly-t fogadták fel mellé szitternek.