A szolgáltató nyeresége 2024 első felében rekordot döntött 4 milliárd dollárral. A vállalatnak jelenleg 277,7 millió előfizetője van, így több mint 600 millió embert ér el világszerte. A negyedéves profit 44%-kal nőtt 2023-hoz képest, és több mint hétszeresére emelkedett 2019-hez képest.
Két évvel ezelőtt meginogni látszott a Netflix uralma: a globális előfizetők száma több mint egy évtized alatt először csökkent, míg a versenytársak (Amazon Prime Video, Disney+, HBO Max) egyre több nézőt vonzottak be. Ezzel még nem tudták lekörözni a streamingóriást, viszont annak profitja esni látszott, főleg azért, mert elvesztette több közönségkedvenc – köztük a Jóbarátok és a The Office – ismétlési jogait. Most a szolgáltató rácáfolt a szakértők felvetéseire.
Idén a Netflix túlszárnyalta a Wall Street-elemzők várakozásait, akik ötmillió alatti új feliratkozóra számítottak, mivel az utóbbi negyedévben az új regisztrálók száma nyolc millió körül mozog. Az iparág megfigyelői szerint a szolgáltató „behozhatatlan előnyre” tett szert. Eközben a Disney, a Warner Bros. Discovery (amely David Zaslav vezetése alatt 70 százalékos árfolyamzuhanást szenvedett el) és a Paramount csökkenti a kiadásokat, hogy megfékezze a streaming okozta pénzveszteséget.
A Slash Film a „streamingháború” győztesének előnyét úgy magyarázza: „a Netflix titkos fegyvere alapvetően az, hogy továbbra is Netflix marad”. Állításuk szerint ez a szolgáltató volt az első nagy játékos a versenyben, és ez nem is fog változni: stratégiájuk része, hogy saját tartalmaik előállítása mellett a riválisok könyvtáraiból is licenszelnek régi sorozatokat, amelyeket felfuttatnak saját platformjukon – ez történt a Peacock Briliáns elmék (Suits) sorozatával – ezen kívül bevezették a jelszómegosztó rendszert.