Bridget Jones történetének folytatását érdeklődve várta a könnyed vígjátékokat és angol humort kedvelő közönség, a szinglik tömegéről nem is beszélve, akik hősüket vélték felfedezni az örökösen stabil párkapcsolatot hajszoló harmincas nagyvárosi nőben. A szingli életmód legitimizációja azonban ezúttal elmaradt: Bridget felhőtlen boldogságban él néhány hete Markkal, a két pasi közül, ugye emlékszünk, a rendesebbel, őszintébbel, ügyvédebbel.
A kapcsolat fényesen menne, ha Bridgetet nem gyötörnék kétségek, melyek ezúttal a szerelme fiatal, csinos, értelmes kolleganőjének a képében jelennek meg – és ha ő maga nem lenne mindennek ellentéte. Ha Bridget Jones naplójában a hősnő bájosan hétköznapi volt, és ezzel üdítően ellensúlyozta az átlag romantikus film szupernőinek dömpingjét, a folytatásban önmaga karikatúráját játssza: intelligenciája vészesen súrolja az alsó határt, amivel még boldogulni lehet az emberek között, kilóinak száma viszont a rá adott estélyi ruha elasztikusságát teszi próbára. Bridget Jones jelenléte a filmvásznon így nemegyszer semmi több, mint kínos, legyen a néző mégoly lelkes rajongója is Helen Fielding kreatúrájának.
Az érte ismét harcba szálló férfiak mi mást játszhatnának, mint előbbi önmaguk eltúlzott mását: Mark Darcy még komolyabb, még előzékenyebb, még unalmasabb, ahogyan rezzenéstelen arccal mindig kimenti a szerencsétlenkedő Bridgetet, Daniel Cleavert pedig túl sok sárm és szolárium tesz félreérthetetlenül nőcsábásszá. Mindez csak azért gond a filmre nézve, mert az alapkonfliktusnak egy dilemma körül kellene kibontakoznia, melyet a közönség segítése céljából még a plakátra is rányomtattak. De ha Bridget ennyire esetlen, Mark ennyire rendes, Dániel pedig ennyire komolytalan, akkor hitelét veszti az alapötlet: karakterükből kiindulva a szereplők még egy teadélután erejéig sem találhatnának egymásra, szerelmi háromszög esete teljességgel kizárva. A dilemma így nem az, hogy kit válasszon a bizonytalankodó nő, hanem hogy egyáltalán hogyan tudnak egymással kommunikálni ezek a figurák.
A Bridget Jones: Mindjárt megőrülök! így szinte kizárólag az első filmnek köszönhetően működik, amennyire működik: két évvel ezelőtti emlékeink segíthetnek annak kiderítésében, hogyan szerethet egymásba Mark, Bridget és Daniel, mi az itt semmitmondó barátok szerepe, honnan bukkannak elő a szülők. Ugyanakkor egy nem egészen sikerült remake-re emlékeztet, ugyanazok a poénok, a sikeres harmincasok karácsonykor ugyanúgy anyuka kötött pulóverében pompáznak, riportjai során Bridget ugyanúgy a fenekét és mellét mutatja a kamerának, a fiúk közti versengés csúcspontja ugyanúgy egy verekedés, csakhogy ezúttal hiányzik a feszültség a sajnos már ismertjelenetekből.
Bridget és Daniel thaiföldi riportútja lenne itt a ráadás, amikor néhány képeslapszerű naplemente és tájkép után a nőt kábítószercsempészet vádjával letartóztatják, és néhány hetet a börtönben tölt. Nem tudom megítélni, hogy a thaiföldi nők viselnek-e melltartót, és mennyire ismerik Madonna életművét, Bridget mindenesetre ezekkel arat nagy sikert, míg csak Mark ki nem menti a Like a virgin ritmusára fehérneműt lóbáló kórusból. Csakhogy ekkor a baj már megtörtént, és az ügyvéd fülébe is eljutott, hogy a thaiföldi riport során kollegiális poharazgatásnál több is történt, illetve történt volna, ha közbe nem lép a Daniel által megrendelt prostituált. Úgyhogy Mark befele könnyezve menti Bridgetet, aki – mint máskor is – magányosan és élénken fintorogva érkezik vissza Londonba. Mivel a film végéhez és a kötelező happy endhez közeledik, hirtelen kiderül, hogy a kapcsolatukba kétséget hozó csinos kolleganő nem Markhoz, hanem Bridgethez vonzódik (hiába, ezek a nagyvárosok), aki sebtében néhányszor átöltözik, és a zuhogó esőben a legcsinosabb nyári ruhájában ront rá az ügyvédek tanácsára, mondván, hogy hajlandó lenne ismét randizni az álomférfival. A végén még azt is megbocsátja, hogy szerelme lefekvés előtt gondosan összehajtogatja az alsónadrágját.
Még csak annyit, hogy Bridget és Mark még mindig nem keltek össze, így lehetséges egy harmadik rész is, de csak remélni tudom, hogy a készítők nem ragadtatják erre magukat, inkább ők is újranézik az első Bridget Jonest.