A ProdPro piacelemző ügynökség kimutatásai szerint az amerikai filmes és televíziós gyártás negyven százalékkal, a globális produkciók száma pedig húsz százalékkal esett vissza a tüntetések előtti mennyiséghez képest.
A kutatás alapján a hollywoodi stúdiók 11,3 milliárd dollárt költöttek 2024 második felében, ami a két évvel azelőtti mennyiséghez képest 20%-os visszalépés. Ez a szám magasabb a tavalyihoz képest, viszont abban az időszakban zajlott a forgatókönyvírók sztrájkja, amely megbénította az amerikai filmgyártást.
Idén még a sztrájk nyarához képest is esett világszinten a játékfilmes produkciók száma. A ProdPro adatai szerint 2023 második negyedévében összesen 261 egészestés filmet forgattak, ez egy évvel később, idén 18%-kal csökkent (ez 214 alkotást készítését jelenti). A TheWrap szakmai bennfenteseket kérdezett, akik szerint a produkciók csökkenését befolyásolja a Színházi és Színpadi Dolgozók Nemzetközi Szövetsége (IATSE) és Hollywood Basic Crafts sztrájkja is.
Idén a második negyedév során az IATSE többször is tárgyalt a stúdiókkal új, kölcsönös bérmegállapodásokról, és a múlt hónap végén sikerült megegyezniük. A stábtagok szakszervezetének tagjai a jövő héten szavaznak az új szerződések jóváhagyásáról. Eközben a Hollywood Basic Crafts még nem ért saját szerződéseikről szóló tárgyalásaik végére; egyik szakszervezetük sem tartott sztrájkengedélyezési szavazást, a Film- és Televíziós Producerek Szövetségét (Alliance of Motion Picture and Television Producers, AMPTP – ez a szervezet képviseli a stúdiókat a munkaügyi tárgyalásokon) arról tájékoztatták, hogy nem hosszabbítják meg a szerződésük lejárati dátumát július 31-én túlra.
A szerződések ratifikálása még nem jelent garanciát a sztrájk előtti szintre való visszatérésre, akkor sem, ha növekedni fog a produkciók száma: a stúdiók visszafogják a kiadásokat, hogy a streaming-szolgáltatásaik nyereségessé váljanak. A hollywoodi megszorítások új időszaka az iparágban dolgozók munkalehetőségeinek jelentős csökkenéséhez vezetett, különösen Los Angelesben, ahol a szakszervezeti tagoknak a magas megélhetési költségek jelentenek problémát. Ezt a küzdelmet súlyosbítja, hogy a produkciók más államokba és országokba vándorolnak, ahol bőkezűbb adókedvezményeket keresnek.