Nevet cserél és új főnököket kap a DC Films Nevet cserél és új főnököket kap a DC Films

Nevet cserél és új főnököket kap a DC Films

A Warner által tulajdonolt, DC Studios névre átkeresztelendő produkciós cég fejesei James Gunn és Peter Safran lesznek.

A Marvel sikerét régóta csak a partvonalról irigyen szemlélő, 2016-ban külön produkciós céggé váló DC Films nemrég vesztette el a vezérigazgatóját: Walter Hamada executive producer több ok miatt is távozhatott egy hete a stúdiótól, de az utolcsó csepp a pohárban valószínűleg a Batgirl című, már szinte teljesen elkészült film elkaszálása volt, amiről ráadásul nem is tájékoztatták kellő módon. A Marvel-univerzum fölött félistenként bábáskodó Kevin Feige DC-s reciprokát két emberben találták meg a Warner Bros Discovery néven konszolidálódó entertainment-gigacég főnökei: James Gunnt valószínűleg nem kell bemutatni a szuperhősös zsáner szerelmeseinek, a Marveltől átigazolva próbálta megmenteni tavaly a Suicide Squad-franchise-ot az enyészettől a The Suicide Squad – Az öngyilkos osztag című reboottal; Peter Safran neve inkább producerként lehet ismerős nemcsak az imént említett alkotás, hanem például a saját univerzummá terebélyesedő Conjuring-filmek stáblistájáról is.

A két úriember november elsejétől veszi át a DC Films helyett DC Studiosra keresztelt cég vezetését, és nemcsak a nagyjátékfilmekkel, hanem más, pl. animációs tartalmakkal is foglalkoznak majd a DC-moziverzum(ok)on belül. Gunn a gyártás kreatív részét, Safran pedig a pénzügyi oldalát felügyeli majd, közvetlen főnökük meg az a David Zaslav, a Discovery-Warner fúzió új vezérigazgatója lesz, akinek a sokakat ledöbbentő döntéssorozatot köszönhetjük, miszerint csomó tartalmat inkább be sem mutatnak, hanem inkább leírják az adóból valamiféle könyvelési vezércsel eredményeképpen. Michael De Luca és Pam Abdy maradnak a Warner Bros. Pictures élén, de az új felállásban már nem lesznek közvetlen főnökei a DC Studiosnak.

A Warner Bros Discovery restrukturálódása egyébként nem állt le, a filmrajongók további elképesztő döntésekre számíthatnak „content impairment and development write-offs” címszó alatt, amit talán nem is érdemes megkísérelni lefordítani, mert mire sikerülne megfelelő magyar kifejezést találni rá, a könyvelőhadsereg újabb kreatív módszereket és elnevezéseket találna ki arra, hogy káposzta se legyen, kecske se legyen, de ők valahogy mégiscsak jóllakjanak.

(Hollywood Reporter, IndieWire)

Támogass egy kávé árával!
 

Friss film és sorozat

Szavazó

Melyik kilencvenes évekbeli filmnek kellene már egy folytatás?

Szavazó

Melyik kilencvenes évekbeli filmnek kellene már egy folytatás?

Friss film és sorozat