A 39. Magyar Filmszemle idején a Millenáris Teátrum előcsanokában két kiállítás is várja a látogatókat: az 5. Magyar Filmplakát kiállítás, valamint a Várkonyi Zoltán-emlékkiállítás.
Január 31-én Wahorn András Munkácsy Mihály-díjas képzőművész megnyitotta az 5. Magyar Filmplakát kiállítást a budapesti Millenáris Teátrum Fekete-Piros Galériájában.
Az idei kiállításon rekordmennyiségű, a hazai mozikban tavaly bemutatott 36 játékfilm magyar tervezésű filmplakátjai láthatók. Az Év Filmplakátja díjat most is a szakmai zsűri és a közönség ítéli oda a nyertesnek. Szavazni a helyszínen található urnáknál, illetve a www.szemle.film.hu, a www.index.hu, valamint internetes portálokon keresztül lehet. A www.filmplakat.hu oldalon pedig megtekinthető minden plakát, köztük a régebbi munkák is.
A szakmai zsűri tagjai: Ducki Kristóf plakátművész, Futó Tamás, Molnár Kálmán és Nagy Bálint valamint Szugyiczky István grafikusművész.
A kiállítás február 1. és 15. között tekinthető meg.
Várkonyi Zoltán, a filmes címmel nyílt fotókiállítás B. Müller Magda munkáiból a Millenáris Teátrumban. A Balázs Béla-díjas fotóművész színes, fekete-fehér és barnított képeken örökítette meg a színész és filmrendező munkáit.
A mintegy 150 képből álló tárlat a filmszemle ideje alatt ingyenesen megtekinthető. Jelenetek láthatók a kétszeres Kossuth-díjas rendező történelmi témákat feldolgozó munkáiból Egri csillagok, Kárpáthy Zoltán, Egy magyar nábob.
Várkonyi Zoltán 1912-ben született Budapesten. Nevéhez többek között olyan alkotások fűződnek, mint a Csutak és a szürke ló, Az utolsó vacsora, a Fotó Háber, a Három csillag, a Harag napja valamint a Lóvátett város.
Az 1979-ben elhunyt művész olyan nagyszabású klasszikus történelmi filmeket rendezett, mint a Kőszívű ember fiai, az Egy magyar nábob, a Kárpáthy Zoltán, a Fekete gyémántok, valamint az Egri csillagok.