A DreamWorks kínai stúdiója 2016-ban áll elő az első animációs filmmel A DreamWorks kínai stúdiója 2016-ban áll elő az első animációs filmmel

A DreamWorks kínai stúdiója 2016-ban áll elő az első animációs filmmel

Az amerikai DreamWorks Animációs stúdió és kínai partnerei 2016-ra tervezik az első közös produkcióban készült animációs filmjük bemutatását.

Jeffrey Katzenberg, a DWA elnöke kedden beszélt erről Sanghajban, ahova kétnapos látogatásra érkezett a vegyesvállalathoz. Az Oriental DreamWorks első produkciója három dimenzióban készül és kínai elemeket is tartalmaz majd – árulta el.

Kicsit korai volna megmondani, hogy a tervbe vett munkák közül melyik fog elkészülni elsőként, de mindet olyan témák inspirálták, amelyek közismertek Kínában, kapcsolatban vannak a kínai kultúrával, történelemmel és irodalommal – fogalmazott Katzenberg, aki szerint négy évre mindenképpen szükség van egy valóban „nagyszerű történet” megvalósításához.

A stúdiófőnök arról is beszélt, hogy az Oiental DreamWorks azt a szerepet akarja betölteni Sanghajban, mint a Broadway New Yorkban, vagy Hollywood Los Angelesben.

A vegyesvállalat létrejöttét egy hónappal ezelőtt, Hszi Csin-ping kínai alelnök amerikai látogatásán jelentették be. A DreamWorks Animation kínai partnere három állami tulajdonú, sanghaji székhelyű csoport, a China Media Capital, a Shanghai Media Group és a Shanghai Alliance Investment Limted. Az előzetesen 330 millió dollárt befektető kínai fél a vegyesvállalat 55 %-át birtokolja. A vállalat még ebben az évben megkezdi működését – ismertette a kínai hírügynökség.

Mint arról Katzenberg beszámolt: a többek között a nagy sikerű Kung Fu Pandát és folytatását alkotó DreamWorks az utóbbi öt évben kifejlesztett 3D-s animációs technikáját és képzett szakembereit bocsátja a sanghaji stúdió rendelkezésére.

A hollywoodi filmstúdiók az utóbbi időben egyre nagyobb figyelmet szentelnek a kínai filmipar rohamos fejlődésének. A jelenlegi növekedési ütemet tartva Kína a világ második legnagyobb filmpiacává nőheti ki magát a következő pár évben. Az előrejelzések szerint az ország jegyárbevételei 2015-re elérhetik az ötmilliárd dollárt, miközben Észak-Amerikában az utóbbi két évben egyre csökkent a jegyeladásból származó bevétel és 2011-ben már csak 10,2 milliárd dollár volt.

Az utóbbi évtizedben Kína csupán évi 20 külföldi filmet engedett be piacára – főként nagy költségvetésű hollywoodi produkciókat. Februárban azonban kicsit nagyobb rést nyitott az ajtón, amikor egy új szabályozással lehetővé tette, hogy a háromdimenziós vagy IMAX-filmekből akár további 14 produkció bekerülhessen az országos forgalmazásába. A jegyeladások utáni külföldi részesedést pedig a korábbi 13,5–17,5 %-ról 25 %-ra emelte.

(MTI)

Címkék
Támogass egy kávé árával!
 

Friss film és sorozat

Szavazó

Gyűjtesz még filmeket?

Szavazó

Gyűjtesz még filmeket?

Friss film és sorozat