Nemzetközi konferenciát szervez október 20–21-én a Sapientia EMTE Kolozsvári Karán működő Filmművészet, fotóművészet, média tanszék. 25 országból várnak előadókat.
23. kiadásához érkezik idén az 1998-ban elindított Film- és Médiatudományi Konferencia, ezáltal a kelet-európai térség egyik legrégebbi filmtudományi konferenciájává vált. A kezdetben magyar nyelven megtartott egyetemi műhelykonferencia fokozatosan nemzetközivé vált, az utóbbi kiadások kizárólag angol nyelvű előadásokat tartalmaztak. Idén sem lesz ez másként, Kolozsvárra jön a „nagyvilág”, hiszen 25 országból várják előadókat – közölték ma délelőtt a szervezők.
Az idei konferencia témája az „affektív intermedialitás” témaköre, amit a leginkább a köztesség művészeteként, a médiumok közötti különbség egyfajta „érzéki többleteként” lehetne meghatározni. Hogyan közvetít a mozgókép a médiumok, érzékek és a valóság között? A médiumok között érzékelhető különbségek hogyan hatnak az affektusokra és az érzékekre. Hogyan van jelen mindez a kortárs filmekben, a mozin kívüli vetítési módokban? Ezek a konferencia alapkérdései; további információk, a program és az előadások absztraktjai elérhetőek itt, a kutatási projekt magyar nyelvű leírása megtalálható itt.
A konferencia ideje alatt megtekinthető lesz az Immersion című kiállítás-installáció az egyetem stúdiójában, amelyik Mira Marincaș fotós, a tanszék oktatója és Nemes András Csaba szobrász együttműködésével jött létre.