A július 26. – augusztus 11. között zajló világszintű sporteseményt a streamingszolgáltató új eljárással sugározza, amelynek célja, hogy megszüntesse a „döntési bénultságot” (analízisparalízist), és megváltoztassa a sportközvetítések módját: a néző személyre szabottan fogyaszthatja a tartalmakat, és a mesterségesintelligencia-narrátor sem marad ki az egyenletből.
A Peacock közvetíteni fogja az olimpia minden sportágának versenyét, ami több mint ötezer órányi tartalmat jelent. A felületdizájn is alkalmazkodik az új ötlethez: „többnézetes" képernyőn különböző panelek (pl.: éremversenyek, kieséses fordulók, első olimpikonok) közül válogathat a felhasználó. Mielőtt az előfizető kiválasztaná a neki tetsző versenyszámot, kérhet gyors felzárkóztatást a nap legfontosabb történéseiről, emlékeztetőket állíthat be a másnapi eseményekre. Ennek szövegét egy olyan MI-től hallhatják a nézők, amely Al Michaels amerikai sportkommentátor hangján szólal meg (természetesen a férfi beleegyezését adta ehhez az újításhoz).
Az IndieWire-nek lehetősége volt kipróbálni az új fejlesztés demóját. Tapasztalataik alapján a platform funkciói intuitívek és logikusak, és extra adalékokat nyújtanak a hagyományos streaminghez képest. Például egy sportág nézése közben megjelenhet egy időzítővel ellátott ikon a képernyőn, ami arról tájékoztatja a felhasználót, hogy egy másik sportág megmérettetése kezdődik, és átválthat rá. A néző addig dönthet, amíg a számláló lenullázódik.
A programba bejelentkező személy meg kell adja a nevét (hiszen ezen fogja az MI-Al Michaels szólítani), jelölheti, milyen sportágak érdeklik, milyen híreket hallana szívesen (ide tartozik az például országok szerinti szűrés vagy a dobogósok összegzése).
A szolgáltató reményei szerint nem az augusztus 11-i záróünnepség lesz az utolsó alkalom, amikor a Peacock előfizetői ezt a technológiát láthatják. Az új közvetítési módszert golf és más sportágak esetében tesztelik, és még a hálaadásnapi felvonulást is feldobhatják vele.