A herceg haladéka
Történet
Alidát, a negyven körüli modellt egy nap az utcán megpróbálják kirabolni. A nő ellenáll, dulakodni kezd a támadójával, aki egy pisztolyt ránt elő, és rálő áldozatára. Ekkor azonban váratlan dolog történik. Ahelyett, hogy a közelről leadott lövés kioltaná Alida életét, a lövedék megáll a levegőben és megjelenik Alidának a pokol hercege, aki felajánlja, hogy, ha egyetlen perc alatt talál valakit, aki átvállalja a halálát, akkor megmenekülhet. Alida először nem érti, mit is kéne tennie, de hamarosan rájön, hogy arra az egy percre megállt az idő: aznap reggel 10:35 van, ő otthon ébred és újra meg újra egypercnyi esélyt kap...
Ezt írtuk a filmről:
Tibortól a Taxidermiáig – 37. Magyar Filmszemle – Budapest, 2006. január 31– február 5.., Játékfilmek
Vegyünk egy ellenállhatatlan férfipopót, néhány szexi színésznőt, pár szürkére koptatott poént, meg egy rakat műfajdefiniáló romantikus filmes fordulatot, végezetül hintsük meg egy csipetnyi szerelemmel, meg persze egy adag gyrost szeljünk mellé, majd gyúrjuk mindezt egy jó forgatókönyvvé, és végül dobjuk be a médiacsalit. Kérem szépen, ez lenne a mai magyar vígjáték sikerreceptje?
Kiakaszottam a filmet – Beszélgetés Tímár Péter filmrendezővel
Tímár Péternek a fejében forog a film. A forgatáson sem használ kontrollmonitort, mert látja maga előtt a felvett jelenetet. A technikai részlegből érkezett a játékfilmek világába, a nyolcvanas évek végétől kezdve az egyik legtermékenyebb és az egyik legsikeresebb alkotó a magyar filmben. Jónéhány stíluson zongorázott végig pályafutása során, nemegyszer úttörője volt Magyarországon az adott műfajnak. Szakmaiságról, személyességről és sikerekről beszélgettünk a rendezővel.
Mesebeszéd – Tímár Péter: A Herceg haladéka
Mi tagadás, a Le a fejjel! rendezése és a Na végre itt a nyár!-ban való közreműködése óta nehéz előítéletek nélkül beülni Tímár Péter filmjére. Jelen esetben ezektől könnyű elszakadni, A Herceg haladéka ugyanis egészen más film, mint ez utóbbiak. Más, de nem jobb. Pontosabban fogalmazva, mint játékfilm nem jobb.