Simple is beautiful – Minimalista történetmesélési megoldások filmekben címmel Pálos György filmrendező, operatőr, egyetemi tanár tart filmes workshopot a Freeszfén.
Korunkban, amikor a mozgóképek a vizuális tobzódás és a korábban hihetetlen kameramozgások, nézőpontok felfoghatatlan kínálatában és tempójában versenyeznek, időszerű lehet azon gondolkodni, van-e még létjogosultsága az egyszerűségnek, a minimalista fogalmazásnak, a hosszú beállításoknak, a kevés vágásnak, vagyis mindannak, ami szembe megy a fő trendekkel. S ilyen forráshiányos időkben igencsak aktuális lehet módszerek, mesélési módok tanulmányozása, netán alkalmazása. S az is kérdés, hogy a nagy látványelemekről történő lemondás, a „filmes szegénységből” fakadó megoldások nem járulnak-e hozzá kreatív megoldások megtalálásához, alkalmazásához.
A workshop kétféleképpen zajlik: az egyik héten a közös workshopon, ahol mindenki jelen van, a résztvevők megismerhetnek egy filmtörténeti példát, egy alkotói módszert, ezt elemezik, tárgyalják, ez szemináriumi körülmények között a csoportban. Ezután csoportokat képzünk, és kiscsoportosan elindul egy kiválasztott megoldás, adaptáció tervezése.
PÁLOS GYÖRGY 1989-től dolgozik a filmszakmában. Játékfilmeket, kisjátékfilmeket, dokumentumfilmeket, televíziós műsorokat, pedagógiai-módszertani filmeket (összesen több mint 200 filmet) készített az elmúlt évtizedekben rendező-operatőrként, illetve producerként. 2000 óta dolgozik az ELTE Filmtudomány Tanszékén, 2018-tól docensként. 2016 óta a tanszéken a gyakorlati képzés vezetője. 2016 óta az ELTE-s diplomafilmek mentora-producere. Balázs Béla díjas (2010). 1996 és 2010 között az INPUT (International Public Television Conference) munkájában szerkesztőként és vitavezetőként vett részt. 2007 és 2010 között a Millenáris Stúdió vezetője volt, több, mint 100 televíziós műsor producere, rendezője. 2012 és 2015 között a City University of Hong Kong vendégoktatója. 2015-ben szerzett DLA fokozatot. 2017-ben habilitált.
(a Freeszfe Egyesület közleménye)