Ágnes öcsénk
Történet
Három testvér a boldogságot keresi. Hans-Joerg, a szexfüggő könyvtáros és szenvedélyes kukkoló a diáklányokat üldözi libidójával. Werner sikeres politikus, azonban a családja darabokra esik szét: felesége elutasítja, a fia pedig mindent megtesz azért, hogy apja tűrőképességét a végletekig feszítse. És ott van Ágnes, aki valamikor férfi volt, de egy beteljesületlen szerelem eredményeként az éjszakai életbe vetette bele magát, és táncosként dolgozik éjszakai klubokban. Mindhármójuk életét alapvetően meghatározza különc apjuk iránt érzett szeretetük-gyűlöletük. A szeretet és az elfogadás utáni olthatatlan sóvárgásuk összeköti őket, és a három testvér nekilát, hogy megtalálja azt amire mindig is vágytak: a boldogságot.
Ezt írtuk a filmről:
Küzdelem a német identitásért – Interjú Moritz Bleibtreujal
Szívtiprónak indult, mint Til Schweiger (47) és Benno Fürmann (38), de mindig is bevállalósabb és intellektuálisabb színésztípus volt ahhoz, hogy szimplán bájgúnárként vigéckedjen a kamera előtt. A lé meg a Lola, a Szembesítés, a München, A Baader Meinhof csoport, a Free Rainer – A te tévéd is hazudik, az Elemi részecskék, az Ágnes öcsénk és A kísérlet 39 éves sztárjával a Londoni Filmfesztiválon beszéltünk.
Ágnes öcsénk – Oskar Roehler: Agnes und seine Brüder / Ágnes öcsénk
Oskar Roehler filmjét az új német B-filmek tömegéből kimagasló művészi teljesítményként, A lé meg a Lola és a Sophie Scholl rokonaként emlegetik a kritikák. Beszélnek maró német öngúnyról, társadalomkritikáról, a felső középosztály kiútkereséséről. Hogy mi az öngúny, a társadalomkritika vagy a kiútkeresés célja ebben a filmben, arról már konfúzabbak a vélemények, s az állításom ebben a kritikában az lesz, hogy a film jellegzetessége éppen ez a konfúzió.