Gagyi Ágnes

Gagyi Ágnes

Gagyi Ágnes 1980-ban született Csíkszeredában, irodalmat és filozófiát tanult Kolozsváron, társadalmi kommunikációból doktorált Pécsett.Filmtettnek 2003 óta ír kritikákat kortárs kommersz filmekről.

Írásai a Filmtetten (25)

A pocak és a Tao – Mark Osborne, John Stevenson: Kung Fu Panda

2008. július 7.

Rögzítsük az elején: az, hogy „a Shrek készítőitől” itt inkább csak ügyes reklámfogás, mivel ez a pandás mozi messze elmarad attól a színvonaltól. Amivel nem azt mondtam, hogy rossz. Alapvetően a DreamWorks „a-legkisebb-is-meg-tudja-csinálni” kedves sztorijainak láncába illeszkedik, és Kínában rekordsikert aratott, a kung-fu és a nemzeti kabalaállat együttes szerepeltetésének köszönhetően.

Világuralom, okkult eszközökkel – Steven Spielberg: Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull / Indiana Jones és a kristálykoponya királysága

2008. május 21.

Hát elkészült, 19 év után, a negyedik Indiana Jones. Lucas, Spielberg, Harrison Ford, Cate Blanchett – a holnapi nemzetközi mozipremier akkora üzlet lesz, hogy a vetítés egy órát késik a beléptető motozás miatt. Harry Ford 65 évesen (a filmben 50) örömteli természetességgel játssza el a figurát, ment és fejt meg ismét világrengetően fontos dolgokat, ezúttal 1957-ben.

Kis film, nagy öregek – Rob Reiner: The Bucket List / Bakancslista

2008. május 2.

Két 70 körüli hollywoodi sztár-óriás, Morgan Freeman és Jack Nicholson vonzzák be a közönséget Rob Reiner egyébként bambácska filmjére, s ebből a szempontból a nézőknek nem is kell csalódniuk: a film több mint feléig a finom színészi játék feledteti a sztori és a tanulságok darabosságát.

Ne tessék ordítani, Igazgató úr, itt állok maga mellett… – Ternovszky Béla: Macskafogó 2 – A sátán macskája

2008. január 18.

Az első Macskafogó egyike azon magyar sikereknek, amelyek minden további árnyalás nélkül vállalhatóak. Immár generációk idézik röhögve anélkül, hogy közben az istensújtotta magyar sorsra, vagy annak ellenében megszülető kivételre kellene kötelezően gondolni. A Macskafogó 2 kritikáinak zöme azonban sikeresen döngöli vissza a filmet ezen közhelyek közé.

Drágán add – és magyarázd meg – Len Wiseman: Live Free or Die Hard / Die Hard 4.0 - Legdrágább az életed

2007. szeptember 15.

John McClane tulajdonképpen nem más, mint egy morcos, illúzióktól mentes New York-i rendõr, aki csak azért keveredik megmentési jelenetekbe, mert épp nincs ott senki más, aki átvállalná a melót. Látszólag. Gyakorlatilag csak Bruce Willis báját hivatott növelni a fáradt, kemény pillantás, az átizzadt, véres trikó, s a kénytelen-kelletlen hõsiesség. Ezért az élményért akárhány Die Hard-ot végignéznénk. Ráadásul az idei béna folytatásözönhöz képest (Pókember, Shrek, A Karib-tenger kalózai) a Die Hard 4.0 kifejezetten jól sikerült.

Magyar forradalmi barbifilm – Szilágyi Andor: Mansfeld – Magasabb szempontból

2007. január 15.

Mansfeld Péter, egy budapesti magánfodrász fia, a Rákosi Mátyás Tanintézetben szerzett esztergályos ipari szakdiplomát. Az 1956-os forradalom idején a Széna téri ellenálló csoportot segítette – először el akarták küldeni, mert túl fiatalnak találták, de később gépkocsis összekötőként mégis együttműködött az ellenállókkal. November 4. után fegyvereket gyűjtött össze, és elrejtette őket, hogy elő lehessen venni, ha ismét kitör a forradalom.

Gagyi Ágnes

Friss film és sorozat

Szavazó

Melyik kilencvenes évekbeli filmnek kellene már egy folytatás?

Szavazó

Melyik kilencvenes évekbeli filmnek kellene már egy folytatás?

Friss film és sorozat