A Dűne: Második rész még az elsőt is túlszárnyalja. Denis Villeneuve kultfilmet teremtett, holott két és háromnegyed órában mást sem csinál, mint kultuszt rombol.
A Wonka nem akar a gyerekeket kacagtató, a fölnőtteket pedig megríkató mese lenni, mint a Micimackó vagy A kis herceg. Legnagyobb erénye, hogy látványos és hangzatos eszközeivel képes úgy elfedni kevésbé sikerült részeit, hogy nem lesz hiányérzetünk.
Luca Guadagnino Bones and All című új filmjében ötvözi a Szólíts a neveden romantikáját a Suspiria sokkoló gore-jával, amit Timothée Chalamet és Taylor Russell alakítása tesz teljessé. Vigyázat, csak erős idegzetűeknek!
Annyira sikeres Denis Villeneuve Velencében bemutatott és október 22. óta a nagyvilág mozijaiban is nézhető Dűnéje, hogy a folytatás is zöld utat, sőt premierdátumot is kapott.
David Lynch belebukott, Alejandro Jodorowsky a forgatásig sem jutott, ezúttal pedig Denis Villeneuve próbálkozott meg a Dűne adaptálásának látszólag lehetetlen küldetésével. Mostantól hívhatjuk Ethan Huntnak, mert a feladatot sikeresen megugrotta.
V. Henrik angol király története nem először ihleti alkotásra a művészeket: először Shakespeare dolgozta fel a történetét, majd az ő drámáját adaptálta filmre 1944-ben Lawrence Olivier, aztán 1989-ben Kenneth Branagh szerzett vele három Oscar-jelölést. David Michôd tavaly, Velencében bemutatott történelmi (melo)drámája nem feltétlenül a shakespeari mű újraálmodása, inkább a história egy új, önálló, Joel Edgertonnal közösen írt értelmezése.