A dok.incubator első magyar workshopjára négy projekt került be, ezeket alkotóik június 25. és 28. között nemzetközileg elismert mentorok segítségével fejleszthetik Budapesten.
Simó Ibolya Álmok az alkonyatban című, magyar-román koprodukcióban készülő filmje egy elöregedett erdélyi faluban játszódik. A szinopszis szerint: „Erdély elszegényedett falvait jórészt idősek lakják. Egész életükben kétkezi, mezőgazdasági munkából éltek. Karakterüktől idegen, hogy önmaguk jólétében gondolkodjanak. Isu, a harmincas éveiben járó szociális munkás, fenekestül felforgatja az életüket amikor kihívás elé állítja a közösség tagjait. Felhívása első hallásra egyszerűnek tűnik: SOSINCS KÉSŐ ELKEZDENI ÉLNI.” A film vágója Kővári Szabolcs, producere Petrovits Genovéva és Bács Adrienn.
Ponczók Attila Papa címmel készülő alkotása „egy szituatív jelenetekre épülő megfigyeléses dokumentumfilm, amelyben a rendező nagypapája, Zoli bácsi, szociális és lelki otthon keresését követjük végig. Főhősünk a 79 éves Ponczók Zoltán, azaz Papa, ahogy mindenki hívja a »Nyolcban«. Régiségek felkutatása, a hajnali piacozások, az asszony főztje, és gyermekei ösztönözték főhősünket, de szeretett felesége hirtelen elvesztése mindent megváltoztatott. Papa elhelyezése a családi életére is rányomta a bélyegét, míg végül az átmeneti szálló marad az egyetlen megoldás. Átmeneti szállón lakik lassan két éve, miközben abban bízik, hogy bekerülhet egy idősek otthonába, de több éves a várólista…” A filmet Kiss Wanda fogja vágni, vezető producere Kocsó Ábel.
Ida Marie Gedbjerg Sorensen 2158 történet címmel készít dán-magyar koprodukciót, amelynek vágója Rudas Marianna, producere Meggyes Krisztina és Rikke Tambo Andersen. A 2158 történet című dokumentumfilm „óda a mozihoz, amelyet egy napló felfedezése ihletett, amelyben egy magyar munkás 2158 mozilátogatását rögzítette. Egy megtépázott családot ismerhetünk meg, amelyet csupán az akciófilmek iránti szenvedély egyesít. A naplóból megismert filmek részletei révén bepillanthatunk a családtagok személyes történeteibe, álmaiba. A napló feltárása során a fiatal filmrendező felveti a kérdést, hogy miért azok a legjobb filmek, amelyek elfeledtetik velünk önmagunkat.”
A magyar dok.incubator negyedik résztvevője Haragonics Sári, aki Erdélyi Flóra vágóval, illetve László Sára és Mátis Inez producerekkel dolgozik a Szia, Sári! című filmen. A Szia Sári! szinopszisa szerint „egyedülálló nézőpontból mutatja be három újrakezdés előtt álló, olykor magányos, ám életvidám férfi életének egy-egy fontos fordulópontját. Sári, a rendező 12 éve veszítette el édesanyját, aki az 1980-as évek óta megállíthatatlanul forgatta a család mindennapjait. Most Sári folytatja édesanyja küldetését. Apja (Laci, 60), unokatestvére (Bendegúz, 40) és öccse (Zalán, 25) történetén keresztül a rendezőnő öniróniával mesél a közös magány áthidalásáról, az újrakezdés dilemmáiról és arról, hogy mindenkinek magának kell megküzdenie a démonaival, azonban a feltétel nélküli szeretet és elfogadás biztonságos környezetet teremt a változáshoz és segít szembenézni az élet kihívásaival.”
(a dok.incubator közleménye)