Kedves Wendy
Történet
Nevenincs, idilli kisváros valahol a hegyekben. Dicket apja bányaszerencsétlenség során bekövetkező halála után a gondoskodó, de folyton gondterhelt színesbőrű házvezetőnő, Clarabelle neveli fel - a fiút az egész város jóravaló, kedves gyereknek tartja, aki a légynek se tudna ártani. Egy nap azonban Dick eseménytelen élete váratlan fordulatot vesz, amikor egy igazi lőfegyvert talál. A fegyver barátokat szerez Dicknek, akikkel titkos klubot alapít az ellentmondásosan hangzó "pacifizmus és fegyverek" jelszavával.
Ezt írtuk a filmről:
„L. A. olyan, mint Senkiföldje: mindenki, aki itt él, máshol él” – A 13. Titanic Budapest Nemzetközi Filmfesztivál amerikai filmjei
A Titanic Fesztivál már elsõ kiadása óta nagy figyelmet szentel az amerikai függetlenfilmes alkotásoknak. Az egyéb nemzeti szekciók mellett gyakran az egyesült államokbeli munkák is külön programban szerepelnek. Idén az Amerika felfedezése szekcióban hat filmet nézhettünk meg.
Felkavaró merülések – 13. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál – 2006. március 30–április 9., Budapest
Balszerencséktől mentesen, immáron tizenharmadszor hajózott ki a versenyfesztivállá előlépett Titanic, fedélzetén ötven bemutatóval, kilenc versenyfilmmel és egy háromtagú nemzetközi zsűrivel. A rengeteg film tengerében mi magunk is elmerültünk: most csak a jobbakról essék szó.
Pacifista fegyvertartók – Sundance Filmfesztivál – Park City, 2005. január 20–30.
A Utah állambeli síparadicsom, Park City immár több mint húsz áve minden januárban megtelik mozirajongók ezreivel, akik a zord téli idővel és az egekbe feltornázott szállásárakkal dacolva elözönlik a városkát, hogy részesei lehessenek Amerika egyik legnagyobb filmes ünnepének. Habár az időjárásra idén igazán nem lehetett panasz, hiszen ragyogó napsütés és kellemes, enyhe idő fogadta az idelátogatókat, maga a hely már egyre szűkösebbnek tűnik. Mára ugyanis a fesztivál az amerikai függetlenfilm legjelentősebb bemutatójává nőtte ki magát.
Óda egy pisztolyhoz – Thomas Vinterberg: Dear Wendy / Kedves Wendy
„Kardtól vész mind ki karddal él.” Csábító ilyen idézettel kezdeni a Thomas Vinterberg rendezte Dear Wendy kritikáját, ugyanakkor félrevezető is, mert még azt sugallhatja, hogy itt egy jelentős filmről van szó, komoly morális tartalommal.