Címke: médiaoktatás

Média- és filmoktatásról tartanak konferenciát a TIFF-en

2021. július 8. – írta

A kolozsvári 20. Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál lesz a házigazdája a román Nemzeti Média- és Mozgóképoktatás Konferenciának (Conferința Națională de Educație Media și Cinematografică), amit július 26–27-én szerveznek meg a Platinia hotelben.

Beleolvas, klikkel, elrohan – Filmes oktató CD készült Sepsiszentgyörgyön

2005. január 15. – írta

Mármint a mozi fele rohan az, aki a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó tanárai, Fám Erika és Gábor Béla által készített filmművészeti oktató CD tartalmát böngészi, hiszen azt interaktív tanulásra, játékos képzésre szánták a szerzők, ami mindenképpen kifele mutat a szabványos tanóra keretei közül. Az elsősorban 16-18 éves diákok és oktatóik számára készített CD egyelőre exkluzív tesztelése után bátran mondhatom, lebilincselő (ön)képző eszköz lehet azok számára is, akik már nem az iskolapadokból járnak moziba.

Egy „alternatív” alternatív – A Faludi Ferenc Akadémia

2004. február 15. – írta

Hogy ki alternatív, azt mindig eldönti valaki. Úgy tűnik más és más altern-fogalmak közül választhatunk. Egyesek szerint „vannak alternatívák”, mások filológusbarátjuktól megtudhatják, hogy alternatív mindig csak egy dolog lehet: minden, ami nem az adott dolog természete szerint való. Az egyszerűség kedvéért, mondjuk: más-természetű. Aztán persze lehet sokféleképpen más és más ez, vagy az, de ekkor már viszonykérdéseket firtatunk.

Az óravázlat címe: A jelentés nyomában

2004. február 15. – írta

Témakör: Mozgóképnyelv. Tartalom: A mozgóképi közlés előzményei. Az óra célja: Tudatosítani, hogy a képi közlésmód miért és miképpen alkalmas a tapasztalati világ reprodukálására és egyúttal a személyes közlésre. Elemzéssel és az alkotói szerepek gyakoroltatásával fejleszteni az alkotásra való beállítódást, a problémamegoldó képességet. Belépő tevékenységformák: Az ábrázolás eszközeinek tanulmányozása önálló és csoportos formában, rövid tanulói kiselőadás, projektmunka. Évfolyam: 8.

Az óravázlat címe: A reklámok világa II.

2004. február 15. – írta

Témakör: Jellegzetes médiaszövegek, műsortípusok. Tartalom: A reklám szerepe a demokratikus tömegtársadalmakban (a választás lehetősége és kényszere). Az óra célja: A tanulók szerezzenek felkészültséget az egyik legjellemzőbb médiaszöveggel kapcsolatban önálló és kritikus attitűd kialakítására, ismerjék fel a megformálásban megjelenő tulajdonosi vagy politikai szempontokat. Belépő tevékenységformák: mozgóképi szövegek feldolgozása csoportos formában, rövid tanulói kiselőadás, projektmunka. Belépő tevékenységformák: 8. (Az ismertetett órát megelőzi egy bevezető foglalkozás ebben a témában)

A megoldásra váró paradoxon

2003. február 15. – írta

A 2003-as marosvásárhelyi Alter-Native Filmfesztivál egyik csendes novemberi délutánján került sor egy kerekasztal-beszélgetésre a film- és médiaoktatásról. A résztvevők változatos háttérrel bírtak, filmklubvezetőtől egyetemi oktatóig, középiskolai tanártól fesztivál-szervezőig. Közös vonásuk, hogy a romániai oktatási körülmények közepette próbálják a vizuális kultúrát rendszerezett formában közvetíteni. E beszélgetésen elhangzottakból (is) merítve íródtak az alábbiak.

A vizualitásról tanulni – Beszélgetés Tárkányi Erikával és Fám Erikával

2003. február 15. – írta

Jelenleg Romániában opcionális tantárgyként lehet a médiaoktatást beszorítani a hivatalos tanrendbe, ami heti egy órat jelent. Két tanárt kerestünk meg, akik filmkultúrat tanítanak, saját tanterv alapkoncepció és sajátos körülmények között. A kolozsvári Báthory István Líceumban az elmúlt tanévben Tárkányi Erika magyar szakos tanárnő egy humán profilú kilencedik osztály számára dolgozta ki az opcionális tantárgytervet, melyet idén folytat, és a közpiskolai oktatás négy évfolyamára szeretne kibővíteni. A sepsiszentgyörgyi Mikó Imre Kollégiumban Vizuális kommunikáció néven öt éve tart Fám Erika opcionális tantárgyat, melynek során művészfilmeket néznek meg a diákokkal, némelyiket háromszor is, és azokat boncolgatják. Mindkét középiskolában gyakorlati képzés is hozzátartozik a munkához: forgatókönyvírással, fotóval és rövidfilmekkel is próbálkoznak.

Friss film és sorozat

Szavazó

Gyűjtesz még filmeket?

Szavazó

Gyűjtesz még filmeket?

Friss film és sorozat