Az özvegy középiskolai tanárt játszó Nancy Stokes (Emma Thompson) felbéreli a titokzatos Leo Grande álnéven dolgozó szexmunkást (a Peaky Blinders-ből ismert Daryl McCormack), hogy megtudja végre, hogy milyen a jó szex. Sophie Hyde rendező dramedyjéből többek közt ez is kiderül, de idős nő-fiatal férfi románc helyett tapintatos, de fontos leckét kapunk intimitásból.
Antihősök, gonoszok, gyilkosok, ellenségek, gaztevők. Megkérdőjelezhető jellemük ellenére a vászon visszatérő alakjai, népszerűségi mutatójuk ma már magasabb, mint a jó célért küzdő hősöké. Miért szeretjük nézni, ahogy lelkiismeretfurdalás (és egyéb kispolgári érzelmek) nélkül viszik véghez a legádázabb gaztetteket? Mi olyan vonzó abban, hogy valaki nevetve máglyára lobbantja a világot? Norman Batestől Darth Vaderen át Jokerig számos olyan karizmatikus főgonoszt találunk, aki nagyban járult hozzá az illető alkotás kultuszához.
Egy elvált, középkorú pár, egy csődbe ment cég, gyémántlopás Robin Hood-módra, váratlan fordulatok tömkelege, és persze, Párizs, a szerelem városa, melynek misztikus ereje mindenkit a bűvkörébe kerít – vagyis a standard romkom alapanyagai. A sót azonban kifelejtették.
Emma Thompson és Tom Hanks is szerepet vállal a Saving Mr. Banks című filmben, amely Walt Disney és a Mary Poppins-regények szerzőjének kapcsolatáról szól.
Emma Thompson segítségével kerekedett felül az írás- és olvasászavart okozó betegséggel hatéves korában diagnosztizált Keira Knightley: az Értelem és érzelem Emma Thompson által írt forgatókönyvét olvasta.
Egy bizonyos mennyiségű romantikus film megtekintése után lassan már biztos (elméleti) módszert lehetne kialakítani a szerelem megtalálására. Joel Hopkins filmje legalábbis ezen elv szerint készülhetett, hiszen olyan ritmusban és szerkesztésben mutatja meg két ember szükségszerű egymásra találását, ahol a véletlennek már véletlenül sincs szerepe.