A Halottnak a csók, a Star Trek: Discovery és a Hannibal világhírű alkotója Élettől a halálig, hősöktől az istenekig: Bryan Fuller televíziós művészete címmel tartott mesterkurzust pályakezdő filmesek szakmai fejlődését segítő Fast Forward Program keretében, a Puskin moziban.
A Nemzeti Filmintézet szervezésében és Hero Squared együttműködésével múlt csütörtökön megvalósult előadáson közel 150-en vettek részt – közölte ma délelőtt az NFI. Bryan Fullerrel Osváth Gábor producer beszélgetett, majd a közönség is faggathatta az amerikai televíziós szakembert.
A beszélgetés elején Fuller a karrierje indulásáról és arról mesélt, hogy hogyan formálták gyermekkori filmélményei az ízlését. Határozott elképzelésekkel érkezett a film világába, annak ellenére, hogy filmes tanulmányait nem tudta befejezni, majd később az irodai munkája mellett, éjszaka írt forgatókönyveit is többször elutasították. Kitartása végül mégis sikerre vezetett, ezért hallgatóságát is arra biztatta, hogy a kezdeti kudarcok ellenére tartsanak ki céljaik mellett.
Saját magát rendkívül makacs emberként jellemezte, aki a minőség érdekében nem enged elképzeléseiből, ugyanakkor fontosnak tartja, hogy egy kreatív alkotócsapatban mindenki lehetőséget kapjon az önkifejezésre.
A beszélgetéshez később csatlakozott Nicole Hirsch Whitaker és Jeremy Reed, a Mads Mikkelsen főszereplésével jelenleg Budapesten forgó Dust Bunny operatőre és production designere, akik a főváros megannyi arcát és a kedvező magyar filmes körülményeket méltatták.
Bryan Fuller számos televíziós sorozatot készített, leginkább a Hannibal Lecterről szóló Hannibal című sorozatáról ismert, amely 2013-ban jelent meg az NBC-n, valamint a Neil Gaiman könyve alapján készült Amerikai istenekről (American Gods), amely 2017-ben debütált, és három évadon át volt műsoron.
Kultikus sorozata a Halottnak a csók, amely egy különleges képességekkel megáldott pitekészítőről szól és amelyet 12 Emmy-díjra – köztük a legjobb vígjáték forgatókönyv díjára is – jelölték. A sorozat végül 7 Emmyt nyert el.
Fuller íróként és executive producerként dolgozott a Voyager és a Deep Space Nine Star Trek sorozatokban; és a Star Trek: Discovery társalkotója is.
2002-ben ő írta a Carrie tévéfilmes adaptációt, Stephen King azonos című regénye alapján, illetve dolgozott az NBC Hősök (Heroes) sorozatán is, amihez a pilot epizód után tanácsadó producerként csatlakozott, majd társ-executive producere lett az első évadnak. Néhány epizódot íróként is jegyez, köztük a Company Mant, amelyet a TV Guide a televíziózás történetének 100 legjobb epizódja közé választott – emlékeztet az NFI közleménye.