Hosszú betegség után, 73 éves korában, tegnap délelőtt elhunyt Cselényi László rendező, a Duna Televízió egykori elnöke.
Cselényi László 1951. február 1-jén született Kolozsváron Cselényi Béla történész és Kiss Anikó történelemtanár gyermekeként.
1974-ben pszichológusként diplomázott a Babeş–Bolyai Tudományegyetemen. Egyetemi tanulmányai során főként művészetlélektannal és az alkotási folyamat pszichológiai hatásmechanizmusával foglalkozott, színházpszichológiából államvizsgázott.
A 70-es évek elején a Stúdió 51 (kolozsvári ifjúsági magyar művészeti csoport) egyik alapító vezetője és rendezője volt. 1975 és 1978 között a Kolozsvári Állami Bábszínháznál irodalmi referens, rendező volt. Rendezői szakképesítését bukaresti továbbképzés keretében szerezte.
1969-tól keződően publikált különböző romániai magyar lapokban, 1978 és 1981 között a Román Televízió bukaresti magyar adásának szerkesztő-rendezőjeként dolgozott. Miután kivándorlási kérelmet nyújtott be, a munkaszerződését felbontották, és a következő három évben álnéven publikált cikkeket és írt kiadói referátumokat a Kriterion Könyvkiadónál, majd éjszakai tejkihordóként dolgozott.
1983-ban települt át Magyarországra. 13 évig a Magyar Televízió szerkesztő-rendezőjeként dolgozott, majd 1996 és 2001 között rendezőként dolgozott a Duna Televíziónál. 2002-től három évig az Urania Nemzeti Filmszínház ügyvezető igazgatója, majd 2010-ig a Duna Televízió elnöke volt. Legismertebb ismeretterjesztő filmsorozata, a Minoritates mundi a világ kisebbségeinek kultúráját mutatta be sorra.
1999-ben Tamási Áron-díjjal és Európa-díjjal, 2008-ban Prima-díjjal tüntették ki.