Emlékhelyet alakítanak ki a Fox Stúdió alapítójának nemrégiben megtalált, Tolcsva községi szülőházából. Az MTI közlése szerint a bejelentést Havril Roland, a tolcsvai önkormányzat képviselője tette A siker helye Hollywood című könyv bemutatójával egybekötött budapesti sajtótájékoztatón.
William Fox – eredeti nevén Fuchs Vilmos – összesen kilenc hónapot élt Tolcsván, mielőtt szatócsboltot üzemeltető apja úgy döntött, hogy családjával szerencsét próbál Amerikában – idézte fel Bokor Pál, A siker helye Hollywood című könyv szerzője, aki fontos szerepet játszott a stúdióalapító szülőházának megtalálásában. – Soha nem látogatott haza, nem tartotta a kapcsolatot magyarországi rokonaival, ami azt magyarázza, hogy a tolcsvaiak nem igazán tartották számon, mi történt az Újvilágba csecsemőként kikerült Fuchs Vilmossal – tette hozzá.
A két magyar származású stúdióalapítónak, Adolph Zukornak és William Foxnak óriási szerepe volt az amerikai filmgyártás megszervezésében. A Zucker (más források szerint: Czukor) Adolf néven Ricsén született Zukor nevéhez kötődik az első hollywoodi filmstúdió, a Paramount megalapítása és a máig fennálló stúdiórendszer kialakítása. Ő vezette be Hollywoodban az egész estés játékfilmeket. „Zucker Adolf 16 éves koráig Ricsén élt, erősen kötődött a községhez, ahová 1927-ben el is látogatott" ― idézte fel Bokor Pál. „Zukor egész életében magyar maradt, és a személye rengeteg magyar tehetséget: írókat, színészeket, rendezőket vonzott Hollywoodba" ― tette hozzá az író-filmrendező. Adolf Zukor 1928-ban adományozta a községnek a Juhász-kutat, de másképp is támogatta szülőfaluját: „minden házasulandó lánynak küldött nászajándékként 25 dollárt, ami akkoriban hatalmas összegnek számított" ― mondta Vitányi Szilvia, a község jegyzője.
Ricsén 2001-ben adták át a Zukor Adolph Művelődési Házat, amelynek végső munkálatait 2008-ban fejezték be. „A színház, könyvtár és rendezvényterem mellett már vendégek befogadására is képes az épület" ― hangsúlyozta Deák Béla, a művelődési ház vezetője, hozzátéve, hogy a Paramount Stúdióban készült filmek vetítésével szeretnék színesíteni programjaikat.
William Fox Zukorhoz hasonlóan sok magyart foglalkoztatott, és az ő nevéhez fűződik az első hangstúdió kialakítása, a hangosfilmgyártás bevezetése.
Bokor Pál A siker helye Hollywood ― magyarok találták fel az amerikai filmet? című kötete az álomgyárat bemutató trilógia második darabja, A siker neve Oscar folytatása. A trilógia befejező kötete, A siker titka a sztár a tervek szerint jövőben fog megjelenni.