Az október 4–5-én, a budapesti Toldi Moziban szervezett rendezvény számos ingyenes és kedvezményes vetítéssel, illetve szakmai programmal várja az érdeklődőket, a teljes jegyár mindössze 990 forint.
A szervezők több különböző tematikus blokkot hoztak létre az érdeklődők számára. Mesterkurzust tart az Oscar-díjas Jan Pinkava, a L’ecsó című film társrendezője, aki az animáció és az immerzív média különböző területeinek úttörőjeként az elmúlt három évtizedben folyamatos inspirációs forrást jelentett az animációs alkotók számára. Mesterkurzusán a nézők az animáció világával kapcsolatos személyes nézeteibe nyerhetnek bepillantást, utána egy külön szekcióban válogatást tekinthetnek meg a rendező legjobb és legkülönlegesebb munkáiból.
A RUBIK 50/80 előadáson résztvevők a dupla Rubik-jubileum alkalmából körüljárhatják a Rubik-kocka popkulturális hatásait, kiemelt figyelmet szentelve annak mozgóképre gyakorolt hatására.
A Stop Motion Retrospekt keretében az NFI – Filmarchívum jóvoltából felújított stop-motion alkotások láthatók nagyvásznon olyan bábfilmes rendezőóriásoktól, amilyen Imre István, a kultikus Mekk Elek sorozat direktora, vagy a minden gyerek által ismert Tévémaci alkotója, Foky Ottó. Ebben a szekcióban olyan ritkán látott kisfilmek is szerepelnek, mint a magyar animáció atyjaként emlegetett Macskássy Gyula grafikus alkotótársával, Szénásy Györggyel készített reklámfilmjei, Cakó Ferenc gyurma- és tárgyanimációi, Zoltán Annamária textilanimációja, a Rhapsody in Blue Jeans, vagy a marcipánból és mézeskalácsból készült Mézes-táncos Varsányi Ferenc rendezésében.
A stop-motion technikát a MOME egyik szekciója is képviseli. Megtekinthető lesz Vácz Péter több mint 125 díjjal jutalmazott Nyuszi és Őz című MOME Anim diplomafilmje, a kínálat része Kopasz Milán Beyond című alkotása, Carlson Hanna Out of Order kísérleti filmje, Natália Azavedo Andrade Tövisek és szálkák animációja, Wonház Anna Falun című bábanimációja, valamint a Papírvilág című 3D-animáció a környezetvédelemről. A MOME ezen kívül bemutatja idei diplomafilmjeit és az animáció szakos diákok évközi munkáit, amelyek többek közt vizsgafilmek, a fővárost népszerűsítő ÉnBudapestem projekt darabjai, a stop-motion tábor alkotásai, és az idén 50 éves Rubik-kocka tiszteletére készült animációk.
A MOME Kids blokk a legkisebbeket célozza, ezen a részlegen belül az alumni hallgatók által készített gyerekversek és -dalok elevenednek meg többek közt olyan kortárs alkotóktól, mint Kukorelly Endre, Lackfi János, Szalóki Ági, Varró Dániel, Kiss Judit Ágnes, Demény Péter és Miklya Zsolt. A MOME Klassz válogatást nyújt az elmúlt évek mesterszakos diplomafilmjeiből, melyek bejárták a világ filmfesztiváljait, ilyen például Hárshegyi Vivien Felhők felett című filmje, Láng Orsolyától a Szezon után, Ducki Tomek Életvonal című filozófiai kisfilmje és Hermán Árpád Sajnálom című abszurdja.
Az idei Friss Kakas egy másik szekcióját CEE Iskolák filmválogatás névre kereszteltek, ebben a blokkban közép-kelet-európai filmes iskolák díjnyertes filmjeit hozták el a közönségnek, észt, lett és román egyetemek Annecy-t, a ciprusi, athéni és zágrábi Animafestet, a goEast fesztivált, a japán New Chitosét és Rigát megjárt animációkat az utóbbi évekből.
A látogatók számára Grafix vásárral is kedveskednek a szervezők, amely a MOME Anim szak hallgatóinak hagyományos képregény-, zin-, picture book és printvására.
A Friss Kakas eseményeire a Toldi Mozi weboldalán lehet jegyet váltani.