Csáki László animációs dokumentumfilmje a világ legnagyobb animációs filmfesztiváljának versenyébe kapott meghívást; a Kék Pelikant korábban csak dokumentum- és játékfilm-fesztiválokon vetítették.
Külföldi utazás? A 90-es évek csibészei elmesélik, hogyan oldották meg okosba'! Csáki László, a Magyar Filmszemlén és a Kecskeméti Animációs Filmfesztiválon többször díjazott, Balázs Béla-díjas író-rendező éveken át készített interjúkat olyan érintettekkel, akiknek az életére sorsfordító hatást gyakoroltak azok a nemzetközi utazások, melyeket a kék Pelikan indigóval hamisított vonatjegyekkel tettek. A hazai mozikban április eleje óta vetített Kék Pelikan az ő történeteik humoros, rendszerkritikus és heistfilmes elemeket felvonultató, korabeli magyar slágerekkel teli feldolgozása – méghozzá Magyarországon egyedülálló módon animációs dokumentumfilm formájában.
A Kék Pelikan a valós – saját hangjukon megszólaló – szereplők mellett olyan színészek tolmácsolásában meséli el a történteket, mint Lévai Norman, Tegyi Kornél, Kenéz Ágoston, Börcsök Olivér, Rujder Vivien, Olasz Renátó, Thuróczy Szabolcs, Csőre Gábor, Trokán Nóra és Csoma Judit, a zenei aláfestést pedig ismert magyar kultzenekarok biztosítják, mint például a Bonanza Banzai, a Kispál és a Borz vagy a Hiperkarma.
Csáki László első egészestés munkájára április eleji bemutatója óta közel 10 000-en váltottak mozijegyet Magyarországon – közölte az NFI. Budapesten legközelebb május 1-jén a Toldi Moziban tartanak közönségtalálkozót, külföldön legközelebb a június 9. és 15. között zajló annecyi versenyben lesz látható. A fesztivál programjában egy magyar rövidfilm is szerepel (a részleteket ld. alább).