A Margaret Thatcher életét bemutató, hamarosan a magyarországi mozikban is látható A Vaslady című filmet kritizálta a brit miniszterelnökről könyvet író történész.
Meryl Streep-nek már csak hónapok kérdése, hogy a filmvásznon minden idők egyik legbefolyásosabb brit politikusnőjének bőrébe bújhasson. A tárgyalások nyár eleje óta zajlottak, ám a felek csak nemrégiben állapodtak meg. (premierfilm)
Egy magára hagyott apa olykor keserű, olykor édes csatározása fiával, fájdalmas küzdelme volt feleségével mélyebbre hatolt az Akadémia tagjainak szívében, mint Coppola vietnami pokoljárása (Apokalipszis most), vagy Bob Fosse 8 és fél-ízű musicalje, a Mindhalálig zene (All That Jazz). A Kramer család viszontagságai 9 jelölésből 5 kategóriában kaptak díjat.
Most, hogy már pár lépést előre haladtunk a 2009-es év végi díjszezonban, ideje áttekinteni, hogy is alakult ez az év, mely filmeket ölelte keblére a szakma, a kritikusok, vagy éppen mindenki. Azt szokták mondani, hogy az Oscar-gálát követő napon már újból folyik a verseny – a következőért.
Hat nominációval a George Clooney főszereplésével készült Egek ura vezeti a 2010-es Golden Globe-díjátadó listáját: az összes fontosabb kategóriában jelölték – írja az EST.hu. A 67. gálát január 17-én rendezik, a műsorvezető Ricky Gervais lesz.
Végre egy film, melyben az omlós ízek és ínycsiklandó illatok iránti szerelem kerül középpontba, míg a férfigyomor csupán mellékszerephez jut. Főhősnőink kiapadhatatlan türelemforrásként tündökölnek, eszük pedig nem a hétköznapi női frivolságokon, hanem újabbnál újabb gasztrono-orgiákon jár.
A láthatatlanba vetett hit világában a látható bizonyítékokra nincs szükség – véli a Kétely egyik főszereplője. Tévelygés megelőzésére kitalált szigorú szabályok és a nagyobb rossz elkerülése érdekében félresöpört kételkedés elevenedik meg napjaink két kivételes tehetségű amerikai színészének alakításában. A Kétely az ő filmjük.
Volt egyszer egy ABBA, volt egyszer egy Beatles. A nagy együttesek sok lemezt adtak el egykor, most pedig filmeknek szereznek közönséget. Legalábbis erre a következtetésre jutottam, mivel nemrég két musical is legendás hírű együttesek zenéjét vette alapul.
Már a Sorstalanságból tudhatjuk, hogy Koltai Lajos érzelmes filmes. A mély érzéseket pedig hatásos, sőt időnként hatásvadász képekben szereti kifejezni. És nem a forgatókönyv az erőssége, inkább a színészválasztás. Az Este pontosan azt nyújtja, amire az előzmények alapján számítani lehetett: édeskés, festményszerű felvételek, sztárparádé és közhelytörténet. Susan Minot amerikai bestseller-szerző regényéből készült a nem túlságosan bonyolult forgatókönyv, amit akár egy mondattal is össze lehet foglalni: a haldokló énekesnő visszaemlékezik fiatalkora legszebb és legviharosabb szerelmi kalandjára.