A québeci rendezőnő filmje rendhagyóan tálalt vámpírmitológiába csomagolja a felnövéstörténetet – némi iróniával, sok fekete humorral és még több empátiával.
Az élet harc, a házasság keserves, a morfium veszélyes, a szivar büdös, a nők jönnek-mennek, a politizálás megint csak veszélyes, a hollywoodi filmipar kegyetlen, a pénz elfogy, a siker szintén. Az első Lugosi Béla-életregényről.
Boris Karloff: The Man Behind The Monster címmel készült életrajzi film a horrorfilm történetének legendás figurájáról. A másfél órás dokumentumfilmet ősszel mutatják be az Egyesült Államokban.
[TIFF 2021 – Telihold] Egy barátom figyelmeztett, mielőtt megnéztem volna a Cenzor című filmet, hogy a horrorként címkézett alkotás olyannyira „elegantly thrilling”, hogy ő belealudt. Igazságtalan lenne ezzel a sommás ítélettel hagyni az olvasókat, én ugyanis nem aludtam bele; az viszont igaz, hogy aki hamisítatlan zsánerfilmet vár, az csalódni fog – de az is, aki a műfaj egyfajta paródiáját, a műfaji klisék kiforgatását reméli a walesi rendezőnő, Prano Bailey-Bond debütnagyjátékfilmjétől.
A legendás horrorrendező, George A. Romero közel fél évszázaddal ezelőtt készült, de soha be nem mutatott filmje, a The Amusement Park lesz látható idén nyártól a Shudder streaming-csatonán.
Jelen tanulmányban a trauma fogalmát vizsgálom, hogy utat találjak annak a magyarázatához, hogy a filmes apokaliptikus víziók miért jutnak jelentős piaci szerephez és figyelemhez a posztmillenáris filmkultúrában. A trauma elméleti beágyazottságának köszönhetően ez a vizsgálat elkerülhetetlenül a pszichoanalízis érvrendszerére támaszkodó értelmezést feltételez.