Az amerikai filmekből vagy sorozatokból ismerősen csengő „hogyan szerezzünk férjet minél hamarabb?” kérdésre ad igen erőteljes és eredeti választ a hírügynökségi újságíróként és dokumentumfilm-rendezőként befutott Alix Delaporte első nagyjátékfilmje. Nyers romantikus dráma ellenszenves hősnővel, rideg tónusokban ábrázolt belső világgal, ami végül felszabadítóan megszépül. Mondhatni: nagyon is európai módon megformált válasz az amerikai kérdésre.
Letöltendő szabadságvesztés nélkül, felfüggesztett büntetéssel került ki az ellene testi sértés vádjával indult eljárásból Mel Gibson színész-rendező, akit egy Los Angeles-i bíróság terápiára utalt. (MTI)
Letartóztatták Edward Furlong amerikai színészt, a Terminátor 2., az Amerikai história X és a Zöld darázs sztárját, mert megszegte azt a távoltartási végzést, mely szerint nem léphet kapcsolatba feleségével, Rachael Bellával. (EST.hu)
A Men in Black-filmek sztárja, Rip Torn bevallotta, hogy egy töltött fegyverrel a kezében betört egy bankba – mégis megúszta a börtönbüntetést. A 79 éves színésznek még januárban sikerült a produkció, természetesen részegen. (EST.hu)
Megkezdte hároméves börtönbüntetését egy pennsylvaniai fogházban az adóvétségek miatt elítélt Wesley Snipes, Az 57-es utas és a Penge-filmek sztárja. A színészt már 2008-ban elítélték, de ügyvédei azóta próbáltak új tárgyalást elérni. (EST.hu)
Daniel Monzón Celda 211-jét az idén 16 kategóriában jelölték Goya-díjra, végül 8 szobrocskát nyert meg. A Francisco Pérez Gandul regénye nyomán készült alkotás túllépi a börtönfilm szubzsánerének kereteit: nem a szokásos „deszeretnékinnenkijutni” történet áll előttünk, hanem komoly, szociális és politikai problémákkal színezett dráma.
Egy tizenéves fiú konfliktusba kerül az anyjával és beleszeret egy lányba. Ha mindez nem egy börtönben játszódna és nem a Berlinálé Ezüst Medve-díjas Eu când vreau să fluier, fluier (Ha fütyülni akarok, fütyülök, a magyarországi forgalmazásban Fütyülök az egészre) volna, talán nem is érdemelne olyan sok figyelmet. Florin Şerban azonban debütfilmjével a romániai filmgyártás új sztárjává lett, és magával hozott két új tehetséges pályakezdő színészt is.
Az utókor ítélete néha felemás. Nem különben zseniális, de sztárolt életművekre jobban emlékszik, mint a hasonló hatású, ám nehezebben fogyasztható művészekre. Stanley Kubrick és Robert Bresson két megkerülhetetlen név, mindketten éppen 10 éve léptek le az alkotói színpadról, mégis az idei sajtóban inkább Kubrick-nekrológokat olvashattunk. Ezt ellensúlyozandó, újranéztük a Bresson-életművet.
A próféta kiváló film, de cannes-i nagydíj egy ottani ízlésnek való megfelelésről árulkodik: szilárd realizmus, az élet folyásához hasonlatos lassú tempó, brutális naturalisztikusság, és a mai kor peremhelyzetű embereinek nyers nyomorúságosságát megmutató téma. Hajlunk arra, hogy azt állítsuk: e film erényei nem akkorák és nem olyan számosak, mint ahogy azt a filmes sajtóélet visszhangozta – nem tekinthetjük az idei év Gomorrájának.