Udo Kier német színész és Michael Nyman brit zeneszerző díszvendégként tart előadást a Magyar Nemzeti Filmalap Fast Forward Programjának (FFP) keretében a szeptember 11-ig tartó Budapesti Klasszikus Film Maratonon.
Udo Kier Blockbustertől a művészfilmig címmel tart előadást vasárnap, közölte a Magyar Nemzeti Filmalap. A világhírű német művész hat évtizedes pályája során a legnagyobb rendezőkkel dolgozott együtt Fassbindertől, Bódy Gáboron át Gus van Santig és Lars von Trierig kultikus mozifilmekben. Az Ódry Színpadon Udo Kierrel Báron György filmesztéta beszélget a filmes technikákról és a színészi munka sokféleségéről.
Michael Nymannal, a világhírű brit zeneszerzővel szeptember 10-én, kedden az Uránia Nemzeti Filmszínházban Michael Loebenstein, az Osztrák Filmmúzeum igazgatója beszélget Hang-Kép-Történelem - Michael Nyman, a zeneszerző és a filmkészítő címmel.
Mint írják, a cannes-i Arany Pálmával és három Oscar-díjjal jutalmazott Zongoralecke (The Piano) és több felejthetetlen Peter Greenaway-film zenéjét jegyző Nyman nem csupán zeneszerzőként tekint magára, hanem filmesként is - kifejezett szándéka, hogy budapesti előadása során a közönség ebben a szerepében is megismerhesse.
Nyman zenéje kíséri Dziga Vertov némafilmjét, az Ember a felvevőgéppel című, 1929-es alkotást, amelynek ingyenes szabadtéri vetítése a Szent István Bazilika előtt lesz hétfőn, szeptember 9-én.
A Magyar Nemzeti Filmalap Fast Forward Programja harmadik évadában tíz filmes szakterületen indít ingyenes képzést és workshopokat. Az áprilisig 10-ig tartó program résztvevői megismerkedhetnek és gyakorlati tudást szerezhetnek a filmszínészet, a zeneszerzés, a gyerekfilm forgatókönyvírás, a filmterv prezentáció, a sound design, a marketing dizájn, a közösségi média, az európai koprodukció, a transzmédia, a zene- és a filmipar metszéspontjainak területéről. Az FFP szervezésében tíz filmes szakterület kiváló nemzetközi képviselői tartják az ingyenes képzéseket és workshopokat.
Mint írják, 2017-ben indított FFP szervezésében már 35 szakmai program valósult meg 20 filmes területre fókuszálva. Az ingyenes és teltházas workshopokon és mesterkurzusokon több mint 3300 filmes vett részt az elmúlt években. Az FFP harmadik évadának további programjairól részeletes információk a filmalap honlapján érhetők el.
(MTI)