A 2002-ben alakult szervezet májusi közgyűlésén több javaslatot is megfogalmazott „a magyar filmipar hatékonyabb működése érdekében”.
A Filmhuhoz eljuttatott közlemény szerint a producerszövetség tagjai „fontosnak tartják a produkciók adminisztrációs terheinek jelentős csökkentését, az NFI-Filmiroda-NAV előírásainak és elvárásainak összehangolását”, javasolják a teljes pályázati rendszer felülvizsgálatát, a Filmtörvény és a Médiatörvény közötti ellentmondások tisztázását.
A producerek szövetsége az NFI prioritásai között megtartaná az Inkubátor Program működtetését, és szorosabbra vonná az együttműködést az Eurimages-zsal. Sürgeti „egy hosszútávú nemzetközi forgalmazási stratégia kidolgozását, ami túlmutat a jelenlegi néhány fesztivál mellett működő filmvásáron való részvételen”, kéri a „a hazai tartalmak értékesítésének ösztönzését” a magyar külgazdasági stratégia módosításával, és javasolja a mozijegyek színházjegyhez vagy a koncertjegyhez hasonló elszámolhatóságának a bevezetését.
A Magyar Producerek Szövetsége javasolja egy új, magyarországi és külföldi forgalmazási stratégia kidolgozását is, mivel „Magyarországon a piacot gyakorlatilag monopolhelyzetben tartja egy forgalmazó és az ezzel szorosan együttműködő mozihálózat, ami gyakorlatilag kizárja a tisztességes verseny lehetőségét”, emellett pedig „újra meg kell teremteni a vidéki filmvetítések feltételeit”.
A közlemény, megállapítja azt is, hogy „a magyar filmek és a nemzetközi produkciók iparági költségei egyre nőnek, kezd megerősödni egy kettős ár/bér és foglalkoztatási politika a magyar filmek és a nemzetközi produkciók gyártása között”, és javasolja, hogy a magyar filmek arányosan részesülhessenek a nemzetközi produkciók hazai költéséből, vagyis „az ebből befolyt pénz legalább 10%-a fordítódjék a hazai filmek finanszírozására”.