Susana
Történet
Bunuel ezt a történetet ostobának tekinti. A börtönből megszökött fiatal "bukott nő" menedékre lel egy jómódú polgári család otthonában. Itt, ahelyett, hogy hálával tele meghúzná magát, a lány zűrzavart okoz, az eddig rendben levő családi életben. Természetesen szégyenletes vég vár rá. Bunuel ezt a befejezést nagyon nem szerette. Kedve volt "megajándékozni" a bukott lányt a hacienda birtoklásának jogával. Az éles átmenetek és a jelentősebb főhősök ábrázolásának módja láthatóan megmutatja, mely momentumok a legrokonszenvesebbek a rendező számára.
Videó, előzetes, trailer
Jobb ha tudod: a Filmtett nem videómegosztó, videóletöltő vagy torrentoldal, az oldalon általában a filmek előzetesei nézhetőek meg, nem a teljes film!Ezt írtuk a filmről:
Férc(film)művek – A filmtörténet zsenijeinek közreműködése ismeretlen fércművekben
Ismeri valaki Tarkovszkij üzbég krimijét vagy Bergman kémfilmjét? Netalán hallott-e arról, hogy Antonioni csatát dirigált egy szégyentelenül pocsék peplumban, amelynek legnagyobb értéke Anita Ekberg dekoltázsának látványa? Az archívumok mélyén meglepően ócska módon összefércelt alkotásokat lehet fellelni, amelyekben a filmművészet legnagyobb alkotóinak nem felismerhető kézjegyeit őrzik.
„Ez az istentelen igéje…” – Buñuel eretnek „örömhírei”
Különös dolog, de amikor a Vatikán összeállította a legfontosabb vallási filmek listáját, egy olyan rendező moziját is kiválasztották, aki magát ateistának vallotta és filmjeiben permanensen kigúnyolta, sőt fölöslegesnek kiáltotta ki az egyházat. Luis Buñuel Nazarinja (1958) mégis a „hit” kérdéseinek egyik legkifejezőbb darabja és legnagyobb paradoxonja is a rendező „ateista” evangéliumának.
Don Luis bűnös élete – Luis Buñuel-portré II.
Ott hagytuk abba, hogy Buñuel családostól Amerikába repül szerencsét próbálni. Nos, nem volt az olyan egyszerű, mint a hollywoodi filmekben. Inkább a szerencse tette próbára Buñuelt.