Fel!
Történet
A Disney-Pixar legújabb alkotása a 78 éves légballon kereskedő, Carl Fredricksen élete legnagyobb kalandjáról szól, aki a világ felfedezéséről álmodozik. Úgy dönt, valóra váltja néhai szeretett felesége álmát és elutazik Dél-Amerikába a legnagyobb vízeséshez, ami a földön létezik: a Paradise Falls-hoz. Egész életében vágyott egy óriási kalandra, így ezer meg ezer luftballont köt a házára és elrepül messze, a világ egyik leggyönyörűbb és legtitokzatosabb vidékére, a Tepuis táblahegyekhez.
Ezt írtuk a filmről:
Régi és új – Szerzőiség a Pixar-filmekben
Idén júniusban trilógiává bővül minden idők legsikeresebb komputer-animációs filmszériája, a Toy Story, és minden bizonnyal a harmadik felvonás is kiválóan muzsikál majd a mozikban. Ennek apropóján most megpróbáljuk feltárni, mi lehet a Pixar-alkotások sikerének titka, és hogy melyek azok a jellegzetes jegyek, amelyek a stúdió minden egyes munkájában felfedezhetőek.
Csodagyár, Pixarral – Disney-alkotások 2000–2009 között II.
A Disney új évezredének története szorosan összefonódik a Pixar stúdióval. Ez a szimbiózis 2006-tól csak még erősebb lesz, amikor a Disney megvásárolja a Pixar Animation Studiost, amely új korszak kezdete is egyben: a Disney lemond a kézi rajzolású animációkról, és kizárólag számítógép által generált alkotásokat hoz létre. Folytatjuk a Disney-stúdió 21. századi történetét.
Sok kicsi színes léggömbbért tűvé tettem a házat – Pete Docter – Bob Peterson: Up / Fel!
Hány héliumos lufi szükséges ahhoz, hogy felemeljen egy házat lakójával együtt? Ezt a film megnézése után sem tudnám megmondani, de azt igen, hogy a Pixar mesterei kétféle gyerekkort gyúrnak tizedik egész estés animációs meséjük, a Fel! karaktereibe: idős- és fiatalkorit. Léggömbjeiket pedig, ha a sziklák nem is, de a (köz)helyesség szögesdrótja jócskán pukkasztgatja.