Batoru rowaiaru (Battle Royale)
Történet
Az új évezred végén Japán az összeomlás szélén áll. A munkanélküliség örökös probléma, a nemzet fiataljai között terjedő erőszak pedig lassanként kezelhetetlenné válik. Iskolás gyerekek fegyverrel bántalmazzák tanáraikat az órák alatt, a sokat kritizált és már majdnem megdöntött kormány pedig új, radikális intézkedésre határozza el magát: a Battle Royale bevezetésére. Egy volt tanár felügyeletével és irányításával véletlenszerűen kiválasztott iskolai osztályokat szállítanak egy lakatlan szigetre, és arra kényszerítik őket, hogy a végsőkig küzdjenek, harcoljanak egymás ellen. A törvény szerint csak egyetlen túlélő maradhat. Ő egymaga visszatérhet, hogy bizonyítsa: a kormány igenis képes kordában tartani az erőszakra hajlamos fiatalságot. 40 diák, 1 sziget, 3 nap arra, hogy megöljék egymást. Az utolsó túlélő hazamehet. Kezdődjék a játék!
Videó, előzetes, trailer
Jobb ha tudod: a Filmtett nem videómegosztó, videóletöltő vagy torrentoldal, az oldalon általában a filmek előzetesei nézhetőek meg, nem a teljes film!Ezt írtuk a filmről:
Egy pimasz megasztár Japánból – Kitano Takesi-portré
Errefelé, Európában többnyire sűrűn bólogatnak a konesszőrök, ha Kitano Takesi nevét hallják. És már mondják is: persze, ő a Tűzvirágok rendezője, kapott is érte egy Arany Oroszlánt 1997-ben. De kapott egy Ezüst Oroszlánt is 2003-ban, A szamuráj című filmjéért. És Cannes-ban is jól áll a szénája, bizony, kétszer is jelölték Arany Pálmára: 1999-ben a Kikudzsiró nyaráért, 2010-ben pedig az Emésztő haragért. Kiváló filmrendező! Kuroszava mester lelke valószínűleg beleköltözött 1998-ban.
A filmes játékok természetéről – Játék a filmben
Perverz játék a filmé. A film kezdeti szerepe, mint vásári látványosság és attrakció, egyfajta bűvésztrükk, talán a film játékának szintjén köszön vissza igazán. És itt általában a film játékáról beszélhetünk, amelynek során elhiteti velünk, nézőkkel, hogy amit most látunk, az egy valóság, miközben tudjuk, hogy nem az. Ennek a játéknak is vannak szabályai, amelyeket néha át lehet hágni, de az még mindig a játékhoz fog tartozni. És persze, a néző is igyekszik része maradni a játéknak (ha tetszik neki), és általában nem keresi a szabályszegéseket, hibákat, szeret elmerülni a játékban, a filmben.
Hullámról hullámra – A japán filmstúdiók története II.
A japán filmtörténet első virágzását – a némafilmes korszakot és a hangra való áttérést – az előző részben ismertettük. Lássuk, mi történt a felkelő nap országának stúdióival a második világháborúban és azt követően.