Az egykor Magyarországon is rendszeresen koncertező, két éve elhunyt legendás olasz komponistáról szóló dokumentumfilmet csütörtöktől, november 3-ától vetítik a magyarországi mozik.
Meghalt a spagettiwesternek, a Cinema paradiso, a Volt egyszer egy vadnyugat, a Mennyei napok, a Becstelen brigantyk, az Aljas nyolcas és még egy sor, legendás film olasz származású zeneszerzője.
Miközben Pedro Almodóvar és Antonio Banderas izgatottan várják, hogy 92. Oscar-díj átadóról vihetnek-e majd haza szobrocskát, egyik legsikeresebb közös filmjük, a Kötözz meg és ölelj! épp harminc éves lett. Egy „klasszikus” korai Almodóvár film ez, fekete humorral átitatott romantikus komédia egy kis BDSM-rájátszással.
Bár a 2017-es budapesti fellépését is utolsóként reklámozták, európai búcsúturnéja részeként visszatér a Papp László Sportarénába a kétszeres Oscar-díjas Ennio Morricone.
Amikor Ennio Morricone nagyjából egy hónappal ezelőtt átvette élete első igazi Oscar-díját az Aljas nyolcasért, a filmzenei sajtó szokás szerint kritizálta az akadémiát, hogy miért épp egy olyan filmet díjazott, melyben alig tizenvalahány perc eredeti zene van, és a szabályok szigorúbb értelmezése szerint elvileg még jelölni sem lehetett volna az adott kategóriában.
Ötven éve mutatták be a legendás Dollár-trilógia záródarabját, amelyet Tarantino „minden idők legjobban rendezett filmjének” nevezett. Aki egyszer belenézett a szája sarkában szivart rágcsáló Clint Eastwood acélos szemeibe, egy életre megjegyezte, mi az a spagettiwestern.