Címke: amerikai

„Az Elemi ösztön nemcsak Sharon Stone széttett lábainak köszönheti a sikerét” – Joe Eszterhas-mesterkurzus volt Budapesten

2012. október 10. – írta

Az Elemi ösztön (Basic Instinct) forgatókönyvírója sem mondta el a jó forgatókönyv titkát, de úgy tűnt, hogy fontos számára ez a mesterkurzus, a kérdéseket magyarul is föltehettük, és nagyrészt meg is értette őket, a válaszokban meg itt-ott ő is elrejtett néhány magyar szót vagy mondatot. A mesterkurzus végén bejelentették, hogy Tarantino és Luc Besson is jön.

„A lényeg a történet” – Oliver Stone-mesterkurzus Budapesten

2012. szeptember 24. – írta

A Tőzsdecápák, a JFK, a Született gyilkosok rendezője, Oliver Stone tartott mesterkurzust Budapesten a Puskin moziban pénteken és szombaton a magyar filmeseknek és az érdeklődőknek a Magyar Nemzeti Filmalap és a Film.hu felkérésére. A kurzus moderátora Gyárfás Dorka újságíró volt, a kurzusokat Andy Vajna is végigülte Stone mellett a színpadon. A résztvevők előzetes regisztráció alapján választhattak a kis-, illetve a nagyterem között: a nagyteremben folyt élőben a beszélgetés, a kisteremben a vászonon követhettük az eseményeket. 

A ketrecharcos is ember – Gavin O’Connor: Warrior – A végső menet

2012. március 6. – írta

David O. Russell kissé túlságosan fényes nimbuszú A harcosa átszabta ugyan a bokszfilm hagyományos ellenségképét, hiszen ebben a főhős megátalkodott családjával kezdett lélektani szkanderozásba, ám a mozi inkább szociográfiai röntgenlenyomatként, mintsem borús drámaként működött. A Warrior – A végső menet látszólag A harcossal azonos tőről fakad, de O’Connor és stábja sokkal mélyebbre merül a tönkrement sorsok mocsarába.

Hippi-terror és yuppie-válság, avagy hogyan hasad az identitás? – Sean Durkin: Martha Marcy May Marlene

2012. január 18. – írta

Az újdonsült fesztiválkedvenc Martha Marcy May Marlene a mostanában divatos, amerikai függetlenfilmes kaptafára atmoszférikus, pszichologizáló thrillert és identitáskérdéseket feszegető drámát húz fel. A melankolikus realizmusba ágyazott Winter’s Bone kistestvérének is tekinthető film azonban olyan, mint egy rossz pszichológus: túl sokat kérdez, de egy válaszra sem vezet rá.

Korunk hőse – Spencer Susser: Hesher

2011. augusztus 24. – írta

Úgy tűnik, egyre nehezebb megítélni a kortárs amerikai függetlenfilmet. Míg pár évvel korábban egy a Sundance-t sikerrel megjárt műről szinte biztosra vehettük, hogy kiemelkedő alkotás, mára Robert Redford fesztiválján is egyre több a maníros film. Az eleddig ismeretlen Spencer Susser első filmje is, ha nem is modorosra, de erősen ambivalensre sikeredett. A Hesher először letarol minket a címszereplő megállíthatatlan energiájával, mégis jókora üres helyeket hagy bennünk, mire a végére érünk.

Friss film és sorozat

Szavazó

Melyik kilencvenes évekbeli filmnek kellene már egy folytatás?

Szavazó

Melyik kilencvenes évekbeli filmnek kellene már egy folytatás?

Friss film és sorozat