Nem nyert Oscart a colectiv, A nomádok földje a legjobb film Nem nyert Oscart a colectiv, A nomádok földje a legjobb film

Nem nyert Oscart a colectiv, A nomádok földje a legjobb film

Íme, a díjazottak:

Hétfőre virradólag szervezték meg Los Angelesben a 93. Oscar-gálát, amelyen a díjak történetében második alkalommal lett nő – Chloé Zhao – a legjobb rendező, és ugyancsak ő az első nem fehér díjazott ebben a kategóriában. A 2021-es gálán rendhagyó módon akár a február végéig bemutatott filmek versenyezhettek, illetve már nem kötelező kitétel a mozis bemutató sem, elég volt egy streaminges premier. A nevezettekről írt kritikáink ide kattintva olvashatók. Íme, a filmek teljes listája, a díjazottak félkövérrel (bold) szedve:

 

Legjobb film

  • The Father
  • Judas And The Black Messiah
  • Mank
  • Minari
  • A nomádok földje (Nomadland) - nyertes
  • Ígéretes fiatal nő (Promising Young Woman)
  • Sound Of Metal
  • A chicagói 7-ek tárgyalása (The Trial of the Chicago 7)

 

Legjobb rendező

  • Chloe Zhao (A nomádok földje/Nomadland) - nyertes
  • David Fincher (Mank)
  • Thomas Vinterberg (Még egy kört/Druk)
  • Emerald Fennell (Ígéretes fiatal nő/ Promising Young Woman)
  • Lee Isaac Chung (Minari)

 

Legjőbb női főszereplő

  • Carey Mulligan (Ígéretes fiatal nő/ Promising Young Woman)
  • Frances McDormand (A nomádok földje/ Nomadland) - nyertes
  • Viola Davis (Ma Rainey: A blues nagyasszonya/ Ma Rainey's Black Bottom)
  • Andra Day (The United States vs Billie Holliday)
  • Vanessa Kirby (Pieces of a Woman)

 

Legjobb férfi főszereplő

  • Chadwick Boseman (Ma Rainey: A blues nagyasszonya/ Ma Rainey's Black Bottom)
  • Riz Ahmed (Sound of Metal)
  • Anthony Hopkins (The Father) - nyertes
  • Gary Oldman (Mank)
  • Steven Yeun (Minari)

 

Legjobb női mellékszereplő

  • Maria Bakalova (Borat Subsequent Moviefilm)
  • Glenn Close (Vidéki ballada az amerikai álomról / Hillbilly Elegy)
  • Olivia Colman (The Father)
  • Amanda Seyfried (Mank)
  • Yuh-Jung Youn (Minari) - nyertes

 

Legjobb férfi mellékszereplő

  • Daniel Kaluuya (Judas And The Black Messiah) - nyertes
  • Sacha Baron Cohen (A chicagói 7-ek tárgyalása / The Trial of the Chicago 7)
  • Leslie Odom Jr. (One Night In Miami)
  • Paul Raci (The Sound of Metal)
  • Lakeith Stanfield (Judas And The Black Messiah)

 

Legjobb nemzetközi film

  • Még egy kört mindenkinek (Druk) - nyertes
  • Better Days
  • Quo Vadis Aida?
  • The Man Who Sold His Skin
  • Kollektíva (colectiv)

 

Legjobb dokumentumfilm

  • Time
  • Crip Camp
  • The Mole Agent
  • Tanítóm, a polip (My Octopus Teacher) - nyertes
  • Kollektíva (colectiv)

 

Legjobb rövid dokumentumfilm

  • Colette – nyertes
  • A Concerto Is a Conversation
  • Do Not Split
  • Hunger Ward
  • A Love Song for Latasha

 

Legjobb eredeti betétdal

  • Io Sì (The Life Ahead)
  • Speak Now (One Night In Miami)
  • Fight For You (Judas and The Black Messiah) - nyertes
  • Hear My Voice (A chicagói 7-ek tárgyalása/ The Trial of the Chicago 7)
  • Husavik (Eurovíziós Dalfesztivál: A Fire Saga története)

 

Legjobb eredeti filmzene

  • Az 5 bajtárs (Da 5 Bloods)
  • Mank
  • Lelki ismeretek (Soul) - Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste - nyertes
  • Minari
  • A kapitány küldetése (News of the World)

 

Legjobb hang

  • Greyhound
  • Mank
  • A kapitány küldetése (News of the World)
  • Lelki ismeretek (Soul)
  • Sound of Metal – nyertes

 

Legjobb vágás

  • The Father
  • A nomádok földje (Nomadland)
  • Ígéretes fiatal nő (Promising Young Woman)
  • Sound of Metal - nyertes
  • A chicagói 7-ek tárgyalása (The Trial of the Chicago 7)

 

Legjobb operatőri munka

  • Mank - Erik Messerschmidt - nyertes
  • A nomádok földje (Nomadland)
  • A kapitány küldetése (News of the World)
  • A chicagói 7-ek tárgyalása (The Trial of the Chicago 7)
  • Judas and The Black Messiah

 

Legjobb vizuális effektus

  • Love and Monsters
  • Mulan
  • Tenet - nyertes
  • Az éjféli égbolt (The Midnight Sky)
  • Ivan, az egyetlen (The One and Only Ivan)

 

Legjobb animációs film

  • Lelki ismeretek (Soul) - nyertes
  • WolfWalkers
  • Előre (Onward)
  • Lunaria – Kaland a Holdon (Over the Moon)
  • Shaun, a bárány és a farmonkívüli (A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon)

 

Legjobb animációs rövidfilm

  • Burrow
  • Genius Loci
  • Ha bármi történik, szeretlek (If Anything Happens I Love You) - nyertes
  • Opera
  • Yes-People

 

Legjobb rövidfilm

  • Feeling Through
  • The Letter Room
  • The Present
  • Two Distant Strangers - nyertes
  • White Eye 

 

Legjobb jelmez

  • Emma
  • Ma Rainey: A blues nagyasszonya (Ma Rainey's Black Bottom) - nyertes
  • Mank
  • Mulan
  • Pinocchio

 

Legjobb smink és haj

  • Ma Rainey: A blues nagyasszonya (Ma Rainey's Black Bottom) - nyertes
  • Mank
  • Vidéki ballada az amerikai álomról (Hillbilly Elegy)
  • Pinocchio
  • Emma

 

Legjobb adaptált forgatókönyv

  • Borat Subsequent Moviefilm
  • The Father - nyertes
  • A nomádok földje (Nomadland)
  • One Night in Miami
  • A fehér tigris (The White Tiger)

 

Legjobb forgatókönyv

  • Judas and the Black Messiah
  • Minari
  • Ígéretes fiatal nő (Promising Young Woman) - nyertes
  • Sound of Metal
  • A chicagói 7-ek tárgyalása (The Trial of the Chicago 7)

 

Legjobb díszlet

  • Mank - nyertes
  • The Father
  • Ma Rainey: A blues nagyasszonya (Ma Rainey's Black Bottom)
  • A kapitány küldetése (News of the World)
  • Tenet

Na de mi van akkor, ha megígérjük, hogy legfeljebb heti egy hírlevelet küldünk, és mindegyik hasznos lesz?

Na de mi van akkor, ha megígérjük, hogy legfeljebb heti egy hírlevelet küldünk, és mindegyik hasznos lesz?

Friss film és sorozat

Szavazó

Melyik zenész életéből néznél biopicet?

Szavazó

Melyik zenész életéből néznél biopicet?

Friss film és sorozat