A szerelem határai
Történet
Zajlik a II. világháború, a németek Londont bombázzák. Egy bárban Dylan Thomas véletlenül találkozik gyerekkori szerelmével, Vera Phillips-szel, aki énekesnőként lép fel éjszakánként. Szikrázik közöttük a levegő, úgy tűnik, a régi érzelmek újra feléledtek. Így a lányt teljesen váratlanul éri, amikor egy nap a költő bemutatja neki a feleségét. Caitlin, a szabadszájú és könnyűvérű asszony hozzászokott már férje nőügyeihez, de Verában megérzi a vetélytársat. Ennek ellenére a két nő között mély barátság kötődik, melynek metszéspontjában az öntörvényű Dylan Thomas áll. Verának mindeközben kitartóan udvarol egy katonatiszt, és kettejük szerelme, valamint a világháború örvénylő szörnyűsége, csak még bonyolultabbá teszi mindőjük életét.
A film a világhírű walesi költő, Dylan Thomas életének azt a pár évét mutatja meg, amikor két nő játszott fontos szerepet az életében.
Ezt írtuk a filmről:
Lynch-hangulat – Angelo Badalamenti-portré
Angelo Badalamenti életének néhány részlete majdnem olyan bizarr fordulatokkal teli, mint egy David Lynch-film. Bárzongoristából lett a legendás rendező legfőbb zenei munkatársa. Amikor az 1980-as években a szintetizátor forradalmasította a filmzenék világát, Badalamenti volt az egyik első zeneszerző, aki a textúrákra helyezve a hangsúlyt nem feltétlenül a cselekményre fókuszált, hanem hangulatokat festett meg. Jazzes múltjával kombinálva mai napig ezek a legnépszerűbb szerzeményei, boszorkánykonyhájából azóta inkább lemezek, mint filmzenék kerülnek ki.
Zsenik, takarásban – Brit költők a filmvásznon II.
A rímfaragókat övező dicsfény az utóbbi fél évszázadban igencsak elhalványult, az igazán jó poéta filmen ma már szinte kuriózumnak számít, mintha természetfeletti erőkkel bíró lénnyel találkozna az ember. Ha pedig egyszerre többüket is egy helyre tereli a sors – legyen bár a helyszín a filmvászon –, az szinte szuperhősök összejövetelének tűnik a modern néző szemében.
Nehéz háború, könnyű szerelem, könnyű film – John Maybury: The Edge of Love / A szerelem határai
A tengerentúli filmgyárban az utóbbi pár évben mondhatni divattá vált a (világ)háborús szerelmi történetek (értsd: háborús szörnyűségek háromszög alapú love story-val fűszerezve), illetve az életrajzok vászonra vetítése. E kettő különleges elegye John Maybury legfrissebb opusza, A szerelem határai.