116 nap után a színészek szakszervezete végre megegyezett a stúdiókkal. A három évre szóló előzetes megállapodás másfél hónappal a forgatókönyvírók sztrájkjának lezárása után véget vethet a színészek sztrájkjának is.
A színészcéh (SAG-AFTRA) televíziós és filmes szakbizottsága szerdán egyhangú szavazattal elfogadta a producerek céhével (AMPTP) kialkudott egyezményt, úgyhogy a szöveg a színészunió országos vezetősége elé kerülhet jóváhagyásra.
Bár a szerződés szövegét még nem tették nyilvánossá, az unió szerint az előzetes megállapodásban az összes többi szakszervezténél nagyobb járulékokat határoztak meg az idei évre, szabályozták a mesterséges intelligencia használatát és streaming-bónuszt is rögzítettek. A szakszervezet magasabb minimálbért, az 1980-as évek óta változatlan egészségügyi és nyugdíjjárulékok emelését, és a statiszták javadalmazására vonatkozó szabályozást is kiharcolt.
A nagy stúdiók és streaming-szolgáltatók képviselőit tömörítő produceri szövetség szerint a szerződés minden eddiginél nagyobb juttatásokat, a tartalmak streameléséből származó új juttatási formát, és a mesterséges intelligencia használatával szembeni védelmet biztosít a színészeknek.
A hollywoodi színészek szakszervezete június elején csatlakozott a már május óta sztrájkoló forgatókönyvírókhoz. A produceri szövetséggel történő tárgyalások júliusban megszakadtak, majd október 2-án kezdődtek újra. Október 11-én újra esélytelennek tűnt, hogy a felek megegyezzenek: a SAG-AFTRA juttatást követelt a színészeknek a nagy streaming-csatornák minden egyes feliratkozója után, amiről utóbbiak képviselői hallani sem akartak, úgyhogy a felek két újabb hét szünetet tartottak. Október 24-én a stúdiók bőkezűbb ajánlattal álltak elő a színészek béremelésére vonatkozóan, és felajánlottak egy sikeralapú streaming-bónuszt is.
A streaming mellett a tárgyalások legkényesebb témája az AI felhasználása volt: a SAG-AFTRA egzisztenciális problémaként viszonyult a kérdéshez, és igyekezett bezárni minden kiskaput, ami miatt később a színészeknek gondja lehetne.
A forgatókönyvírók és a színészek sztrájkja egyes elemzők szerint legalább 6 milliárd dolláros kiesést okozott a californiai gazdaságnak.