Néma lakodalom
Történet
Egy filmes csapat megérkezik egy kis faluba, hogy paranormális jelenségeket vegyenek fel. A csapat meglepetésére a faluban csak özvegy, gyászoló öregasszonyok laknak. A polgármestertől megtudják, hogy 1953 óta, Sztálin halálától kezdődően gyászolnak a nők a faluban.
Ezt írtuk a filmről:
Kulisszák mögött, kamera előtt III. – Erdélyi filmszínészportrék: Mátray László
A Filmtett új videósorozatában erdélyi (film)színészekkel beszélgetünk a színészi szakmáról, a kamera és a színpad közti különbségekről, meg egyéb kulisszatitokról. A harmadik epizódban a szentgyörgyi Tamási Áron és a budapest Nemzeti között ingázó Mátray László elevenít fel pár casting- és forgatási emléket két nyergelés között.
MAMI fesztivált szervez – 11. Mumbai Film Festival – 2009. okt. 29 – nov. 5. (Mumbai, India)
A Mumbai Film Festival véletlenül került fel a fesztiváltérképemre. Készültem már egy ideje Indiába, pontosabban Bombay-be, amely nemrég hivatalosan is átkeresztelődött marathi nyelvű nevére. És egyszer csak szóba került, hogy egy barátom ismerősének versenybe került a dokumentumfilmje egy nagyszabású filmfesztiválon. Ha már ott voltam, megfelelő helyen és időben, nem tudtam ellenállni a kísértésnek és bejelentkeztem a szakmai sajtóba.
Amikor a tankok betörtek a tündérek földjére – Horaţiu Mălăele: Nunta mută / Néma lakodalom
Horaţiu Mălăele neve színházból és filmekből egyaránt ismerős, főképp színészi munkájáért. A Néma lakodalom (Nunta mută) az első játékfilm, amelyben a kamera másik oldalán áll – és nem kevés sikerrel. Érezhető, hogy nem filmesnek készült, de érzékenyen és értelmesen közelíti meg a mesék és a puszta valóság világához egyaránt tartozó történetet.