A texasi láncfűrészes mészárlás
Történet
Hívták már betegnek, perverznek, nyersnek, de megingathatatlannak is a filmet, amely új jelentést adott a horrornak. Egyházak támadták, kormányok tiltották be és csak a legbátrabb kritikusok mertek róla elismerően beszélni. A közönséget világszerte megdöbbentette, és örökre új irányt mutatott a filmes terrornak. Az író-producer-rendező Tobe Hooper 1974-ben engedte szabadjára sötét, látomásszerű történetét öt fiatal barátról, akik egy romlott texasi család kezei között szörnyű kínokat élnek át. A mai napig nem akadt A texasi láncfűrészes mészárláshoz fogható film, amely idővel a törvényenkívüli mozi mérföldköve lett; hatásában talán a legfélelmetesebb film, amely valaha készült.
Videó, előzetes, trailer
Jobb ha tudod: a Filmtett nem videómegosztó, videóletöltő vagy torrentoldal, az oldalon általában a filmek előzetesei nézhetőek meg, nem a teljes film!Ezt írtuk a filmről:
Aki tudta, mit rejt Bőrpofa maszkja – Tobe Hooper-portré
Slapstick-komédiával kezdte, allegorikus töltetű hippifilmmel folytatta, ám végül egy emberi bőrből készült maszkot viselő texasi torzszülött vadul berregő láncfűrésze karcolta rá a tavaly elhunyt Tobe Hooper nevét a filmtörténelem halhatatlan nevű rendezőinek tablójára. Bár a karrierjét beindító, 1974-es A texasi láncfűrészes mészárlás zsenialitására sosem sikerült rálicitálnia, ráadásul életműve is igencsak vegyes minőségű filmekből tevődik össze, kétségtelen, hogy máig ő az egyik legmeghatározóbb horrorfilmes ikon.
A horror nagy évtizede(i) – A horror története 3/4.
A horror a 70-es években készült kasszasikereknek köszönhetően fokozatosan átáramlott a fősodorba, egyre kevésbé volt szégyen A-kategóriás sztárnak szerepet vállalnia ilyen műfajú darabban. Ahogy egyre jövedelmezőbb üzletté vált, a horrorfilm többé nem lepukkant grindhouse-mozikban, hanem patinás filmszínházakban termelte nyereséget, hogy aztán ismét másodvonalba süllyedjen a 90-es évekre. Folytatjuk 12 évvel ezelőtt félbehagyott horrorfilm-történetünket.
Szent és profán – Abel Ferrara-portré 1.
Ha van self-made man a kortárs amerikai független filmben, az mindenképpen a tavaly hatvanéves Abel Ferrara. New York pereméről jön, pályáját alantasnak elkönyvelt grindhouse-műfajokkal (pornó, horror, exploitation) kezdi, napjainkra viszont filozofáló-moralizáló kultrendezőként tekintenek rá, kritikusok és cinefilek méltatják. Néhány hollywoodi produkciót is találni filmográfiájában, de így sem kapja meg a megérdemelt figyelmet.