A bájkeverő
Történet
Édes Istenem! Kívánj tőlem bármit, csak add nekem Alison kezét! - sóhajt fel Elliot Richards, és fohásza menten meghallgatásra talál. Csakhogy nem az égi hatalmaknál... Az ördög pokoli humorral megáldott, káprázatos nő alakjában jelenik meg előtte, és egyezséget ajánl a jó szándékú, de együgyű műszaki tanácsadónak, aki halálosan és reménytelenül szerelmes kolléganőjébe, Alison Gardnerbe. Az ördög teljesíti Elliot hét kívánságát, cserébe pedig a lelkét kéri.
A férfi élete már-már zátonyra futott volna, így aztán nem sokat habozik a döntéssel: elsőként vagyont, hatalmat kér, mindenekfölött pedig Alisont. Reggel felkelve egy kolumbiai drogbáró bőrében találja magát, de nem esik kétségbe, hiszen hátra van még hat kívánság.
Legyen hát a legmegértőbb, a legérzékenyebb lelkületű férfiú a világon, akit a nők bizalmukba fogadnak, és akinek vállára omolva készséggel elzokogják bánatukat? Elliot szánalmas, fecsegő bolondként végzi. Talán öltse fel az ünnepelt kosárlabda-bajnok mezét? Hiába dönti meg az összes eddigi NBA-rekordot, Elliot csúnyán pórul jár.
Lassan és keservesen rá kell jönnie, hogy jobb, ha óvatosan bánik a kívánságokkal. Az ördög ugyanis nem alszik, egy lépéssel mindig előtte jár, és folyton ráveszi őt újabb meg újabb végzetes döntésekre, amelyek azután pokollá teszik a szerencsétlen flótás életét.
Szegény embert az ág is húzza: Elliot Richardsot üldözi saját balsorsa, és lassan elemészti a beteljesületlen szerelem tüze.
Ezt írtuk a filmről:
Az Ördög a részletekben rejlik – Harold Ramis: Bedazzled / A bájkeverő
Stanley Donen 1967-es Bájkeverő című filmje ezredvégi feminista szempontból értelmeződött újjá a vásznon, éspedig a „cherchez la femme” elvének alapján. Szegény földi halandót - a politikai korrektség elvárásait követve - nőstényördög kísérti, méghozzá nem is akárki, hanem egy igazi Esteé Lauder-modell (állítása szerint színésznő): Elizabeth Hurley.