Tamara
Történet
Egy aránylag híres, elismert és tehetséges fotóriporter, Játékos Demeter abban az időszakban, amikor történetünk játszódik, elbizonytalanodik a saját tehetségét illetően. Nem tudjuk, mi vezetett ehhez. Talán egy kudarc, kényszerpihenő, vagy valami más. Olyannyira elbizonytalanodott, hogy már képtelen magáról gondoskodni, felöltözni sem tud. A felesége megpróbálja kezelni ezt a különös depressziót, de leginkább kivár. Velük lakik a fotós öccse, Krisztián. A csaja otthagyta. Kujtorog a városban, nők után kajtat, de sosem jön össze neki semmi. Egy nap váratlanul bejelenti: érkezik hozzájuk valaki.
Videó, előzetes, trailer
Jobb ha tudod: a Filmtett nem videómegosztó, videóletöltő vagy torrentoldal, az oldalon általában a filmek előzetesei nézhetőek meg, nem a teljes film!Ezt írtuk a filmről:
Halandzsa nyelven, a lényegről – Kerekasztal-beszélgetés a Tamara alkotóival
Az idei Filmtettfeszt-kerekasztal vendégei Hajdu Szabolcs rendező és Török-Illyés Orsolya színésznő, a Tamara című film alkotói voltak. Kettejük előző filmje, a Macerás ügyek évvel korábban teltház előtt ment a Filmtett születésnapi fesztiválján. Ezúttal az új filmről és a filmkészítésről, a filmszínészetről általában kérdezte őket Szilágyi-Palkó Csaba kolozsvári színész-rendező, főiskolai tanár. Sajnálatos műdön egy küszöbön álló sanghaji fesztiválbemutatkozás miatt a Filmtettfeszt közönsége nem láthatta a teljes filmet, csak néhány részlelet, melyért az alkotokkal folytatott izgalmas beszélgetés és egy őszi erdélyi mozibemutató reménye pótolt némiképp. Az alábbiakban részleteket közlünk a beszélgetésből.
Apám, másnap Tamara! – 35. Magyar Filmszemle – Budapest, 2004. január 26–február 5. – Játékfilmek versenyben szekció
A Moszkva tér osztatlan sikere és a Jött egy busz cipős epizódjának kedvezőtlen fogadtatása után Török Ferenc újabb, második nagyjátékfilmjével jelentkezett az idei szemlén.
A szó elszáll, a látvány meg marad – Interjú Esztán Mónika látványtervezővel
„A jelmezek amorf gömbszerűségek lennének, zártak, és kis talpacskákkal, mint a hintalovaknak van. Ezen himbálózhatnának a színészek, és alul lenne a lábuknak egy lyuk, és így kicsit tipegni-topogni is tudnának.”– meséli egyik még megvalósulatlan tervéről az utóbbi évek érdekes szín- és látványvilágú filmjeinek – a Macerás ügyeknek, a Renoir álmainak és a Boldog születésnapot!-nak – a társtervezője, Esztán Mónika.