Oszlopos Simeon
Történet
Oszlopos Simeon a negyedik században élt Szíriában és fogadalomból 37 évet töltött egy oszlop tetején. Bunuel ehhez a történethez kapcsolódva azonban deheroizálja a megszállott hős figuráját, bemutatva, hogy a világ romlottságán nem segít semmiféle fogadalom és áldozat. Joggal marad tehát üresen az oszlop a film végére. Simeon nem tud következetesen ellenállni a kísértéseknek, s sokak szerint éppen esendőségében rejlik a téma eredetisége, amelyet a stílus bizarr jellege még jobban kidomborít.
Videó, előzetes, trailer
Jobb ha tudod: a Filmtett nem videómegosztó, videóletöltő vagy torrentoldal, az oldalon általában a filmek előzetesei nézhetőek meg, nem a teljes film!Ezt írtuk a filmről:
„Ez az istentelen igéje…” – Buñuel eretnek „örömhírei”
Különös dolog, de amikor a Vatikán összeállította a legfontosabb vallási filmek listáját, egy olyan rendező moziját is kiválasztották, aki magát ateistának vallotta és filmjeiben permanensen kigúnyolta, sőt fölöslegesnek kiáltotta ki az egyházat. Luis Buñuel Nazarinja (1958) mégis a „hit” kérdéseinek egyik legkifejezőbb darabja és legnagyobb paradoxonja is a rendező „ateista” evangéliumának.
A fantom szabadsága – Luis Buñuel-portré III.
Buñuel az ötvenes években már bejáratott névnek számított Mexikóban: a közönség is szerette, s egyre több filmje jutott ki neves fesztiválokra. Az igazi díjeső és siker azonban szinte hatvanéves koráig váratott magára. Buñuel-portrénk utolsó része.