Gótika, avagy a szellem éjszakája
Történet
A botrányos élete miatt száműzetésbe kényszerült Lord Byronhoz vendégek érkeznek: Shelley, a szeretője, Mary és a lány húga, Claire. A társasághoz csatlakozik még Byron önéletrajzírója, doktor Polidori is. A nap féktelen élvhajhászatban végződik. A képzelet játékait űzik, rémisztő és vérfagyasztó történeteket mesélnek egymásnak, szeánszot tartanak, melynek eredményeképpen megszületik a Szellem. Kínok között bolyongnak a kastély falai között, egymásban próbálva enyhíteni végletekig fokozódó magányukat. A szellem és a fantázia éjszakája ez, amely - mint egy rossz álom - a napfelkeltével tovatűnik.
Videó, előzetes, trailer
Jobb ha tudod: a Filmtett nem videómegosztó, videóletöltő vagy torrentoldal, az oldalon általában a filmek előzetesei nézhetőek meg, nem a teljes film!Ezt írtuk a filmről:
Az éjnek rémjáró szaka – Ken Russell: Gothic / Gótika, avagy a szellem éjszakája
A brit film fenegyerekének filmje Mary Shelley Frankensteinjának keletkezési körülményeit idézi meg. A Gótika őrült, hallucinogén erőltetett menet, vizuális utazás az alkotás és teremtés dilemmái körül – igazi ínyencség a bizarr, szubverzív mozi szerelmeseinek.
A nő, aki agyagból gyúrt istent – Mary Shelley filmen
225 éve született Frankenstein teremtője. Szelleme a mozivásznon életre kel.
A barbár messiás – Ken Russell-portré 2.
Russell aranykora viszonylag gyorsan, mintegy hat év alatt lezárult, évi egy sikerfilmet eredményezve. Az egyaránt 1975-ben bemutatott Tommy rockoperája és a Lisztománia tébolyult biopicje bármelyik korábbi filmjével felveszik a versenyt, ám a nagyközönség innentől ráunt Russell fokozási és botrányokozási kényszerére, miközben a brit filmipar is válságba került. Hanyatlása látványos volt, de egyre elborultabb, szélsőségesebb munkái talán még kanonizált remekműveinél is izgalmasabbak.
Zsenik, takarásban – Brit költők a filmvásznon II.
A rímfaragókat övező dicsfény az utóbbi fél évszázadban igencsak elhalványult, az igazán jó poéta filmen ma már szinte kuriózumnak számít, mintha természetfeletti erőkkel bíró lénnyel találkozna az ember. Ha pedig egyszerre többüket is egy helyre tereli a sors – legyen bár a helyszín a filmvászon –, az szinte szuperhősök összejövetelének tűnik a modern néző szemében.