Woody Allen a nyolcvan felé közeledve sem mutatja a fáradás jeleit, sőt alkotásai a 3D-s, CGI-től roskadozó, követhetetlenül gyorsra vágott szuperhősös filmek közegében is olyan minőséget és alternatívát jelentenek, amibe még a köztudottan rizikókerülő multiplexláncok is be mernek fektetni.
A James Bond-sztár Daniel Craig is szerepel George Clooney új, második világháborús drámájában, amelyben a nácik által ellopott műkincsek után folyik a kutatás.
Ambivalens viszonyulást vált ki ez a film a nézőből: egyszerre jó is, meg nem is. Végig fenntartja a nézőben a feszültséget, fokozatosan adagolja az információt, míg a végére minden szépen kikerekedik. És mégis marad egyfajta hiányérzet bennünk, nem kapunk minden kérdésre választ.
Úgy tűnik, David Fincher jelenlegi munkásságát a védjegyeitől való finom eltávolodás jellemzi. Tavaly a Zodiákus után nyomozók életét felforgató képi-és csoportlélektani realizmus lepte meg a bomlott pszichéről regélő ex-videoklipes rajongóit, idén pedig a mágikus realizmus üti ki a nyeregből az eddigi műveit uraló depresszivitást.
2008 sem szűkölködött filmes gonoszokban, hála az egyre népszerűbb képregény-adaptációknak, ahol, mint tudjuk, a lényeg nem is a szuperhősön, hanem a szupergonoszon van. Lássuk, kik ijesztgettek idén a vászonról, avagy végre egy lista, ahol Heath Ledger Jokerje csak a második.
Hát elkészült, 19 év után, a negyedik Indiana Jones. Lucas, Spielberg, Harrison Ford, Cate Blanchett – a holnapi nemzetközi mozipremier akkora üzlet lesz, hogy a vetítés egy órát késik a beléptető motozás miatt. Harry Ford 65 évesen (a filmben 50) örömteli természetességgel játssza el a figurát, ment és fejt meg ismét világrengetően fontos dolgokat, ezúttal 1957-ben.