A pályázatra tapasztalt forgatókönyvírók miniszéria-terveit várják; a nyertesek kiválasztásában szerepet játszik a sorozat megvalósíthatósága és a költségvetése, valamint a nemzetközi értékesítés lehetősége is.
„A Korda Stúdió mozgóképes tartalomfejlesztési terveinek célja, hogy a kreatív vizuális alkotókat támogassa olyan hazai fejlesztésű és gyártású projektek előkészítésében, amelyek nemzetközi terjesztésre alkalmasak – áll a pályázati kiírásban. – A tehetséggondozás fontos a Korda Stúdió számára, és professzionális szakmai hátterével, globális kapcsolatrendszerével támogatni kívánja a színvonalas, nemzetközi színtéren is helytálló sorozattervek létrejöttét, fejlesztését. A Korda Stúdió a pályázat által szoros munkakapcsolatot kíván kialakítani a filmkészítők új generációjával és fontosnak tartja, hogy figyelemmel kísérje a friss, új szemléletmóddal rendelkező filmes alkotókat, segítse versenyképességüket a nemzetközi piacon.”
A pályázatra három kategóriában várnak projekteket:
- 4-8 részes, részenként 30-60 perces dokumentumfilm-sorozatok: a sorozatterv témája a mához szóljon, aktuális és átérezhető legyen a jelenben. Elvárás, hogy a tervben jól érvényesüljenek a filmes eszközök, ne csak elbeszéléseken vagy interjúkon keresztül mutassa be a témát, valamint ne archívumalapú legyen a sorozat;
- 3-6 részes, részenként 40-60 perces, fikciós minisorozatok: emberi történeteket, belső vagy interperszonális konfliktusokat ábrázolnak, amelyek eredendően fakadnak az egyetemes emberi létből, de mégsem történhettek volna meg máshol; kamaradráma-jellegűek, 3-4 központi és 2-3 mellékszereplőjük van, történetmesélésük színész- és szövegközpontú;
- 3-6 részes, részenként 40-60 perces, fikciós sorozat ifjúsági témával: serialized (egy évadban egy egész történeten átívelő terv) vagy anthology (epizódonként különálló történetek sorozata) formátumban; kamaradráma-jelleggel, 3-4 központi és 2-3 mellékszereplővel, színész- és szövegközpontú történetmeséléssel.
A nyertes projektekből a Korda stúdióban „series bible” készül hazai színházigazgatók, rendezők, írók és dramaturgok, valamint nemzetközi tapasztalattal rendelkező és filmproducerek, rendezők, írók, dramaturgok és filmgyártási szakemberek bevonásával, illetve a stúdió biztosítja a „series bible” bemutatását nemzetközi tartalomfejlesztő, forgalmazó, médium és finanszírozó köröknek. Kiválasztás és finanszírozás esetén az alkotókat végigkísérik a teljes fejlesztői folyamaton.
A pályázatok beküldési határideje november 6., a nyerteseket december 11-én hirdetik ki.
A pályázat további részletei letölthetők innen.