A Tövismadarak és a Sógun sztárja 90 éves volt. Szombaton, Hawaiin hunyt el, halálát sztrók és szövődményei okozták.
George Richard Chamberlain 1934-ben született a Los Angeles-i Beverly Hillsben, felmenői angolok és németek voltak. Iparművészetet tanult a Pomona Collage-ben, amikor beleszeretett a színészkedésbe. A művészettörténészi és festészeti diploma megszerzése után rögtön elkezdett a hollywoodi stúdióknál kilincselni, ám a koreai háború közbeszólt: 1956 és 1958 között katona volt, őrmesteri rangig vitte.

Hazatérve elindította televíziós karrierjét: a Dr. Kildare című tévésorozatot 1960–61-ben sugározta az NBC, s a címszereplő jóképű, fiatal orvos főszerepéért Chamberlain neve egycsapásra felkerült a Golden Globe-díjasok listájára. Később kétszer kapott még Golden Globe-ot: 1981-ben a Sógunért (Shōgun), 1984-ben pedig a Tövismadarak (Thorn Birds) főszerepéért (további három alkalommal jelölték a díjra: 1980-ban a Centennialért, 1986-ban a Wallenberg: Egy hős történetéért / Wallenberg: A Hero's Story, és 1989-ben A Bourne-rejtélyért / The Bourne Identity). Az Associated Press „a minisorozatok királyának” nevezi.
A mozivásznakon is jelen volt: 1970-ben Octavius Caesart játszotta a Julius Caesarban Charlton Heston és Jason Robards társaságában, 1973-ban A három testőr (The Three Musketeers) trilógiában Aramis volt Raquel Welch és Oliver Reed oldalán, 1974-ben a Pokoli toronyban (The Towering Inferno) volt villamosmérnök Faye Dunaway, Paul Newman, Steve McQueen, William Holden és Fred Astaire mellett. Utoljára a 2019-ben bemutatott Finding Julia kedvéért állt kamera elé.
Közel 60 éves karrierje során játszott színpadon nagy klasszikusokban és musicalekben egyaránt, énekesként is próbálkozott. 2003-ban Shattered Love: A Memoir címmel kiadta az önéletrajzát.