A nomádok földje és a Borat-sequel vitte el a legjobb drámának, illetve vígjátéknak járó díjat; a sorozatkategóriákban tarolt a Netflix. Vanessa Kirby most nem nyert.
Történelmet írt mára virradóra A nomádok földje: nemcsak hogy elnyerte a Hollywoodban dolgozó külföldi újságírók által legjobbnak tartott filmdráma Golden Globe-díját, hanem rendezője, Chloé Zhao a második női, aki valaha átvehette a rendezői Aranyglóbuszt. Ilyen korábban csak Barbra Streisanddal esett meg 1983-ban, amikor a kritikusok Yentl című filmjét szavazták legjobbnak. A filmdráma kategória legjobb női főszereplőjének járó díjára Vanessa Kirbyt, a Mundruczó Kornél rendezte Pieces of a Woman címszereplőjét is jelölték, ám a díjat ezúttal Andra Day kapta meg a The United States vs Billie Holiday-ért. A legjobb férfi főszereplő Chadwick Boseman (Ma Rainey’s Black Bottom) lett, és Anthony Hopkins idén (nyolcadszor) sem váltotta díjra a jelölését.
A legjobb televíziós dráma díját A korona (The Crown) című netflixes tévésorozat kapta – és ez csak egy a sorozat díjai, és a Netflix összesen 10 díja közül. A korona Emma Corrinja ugyanis elvitte a legjobb drámai színésznő díját (többek közt kolléganője, Olivia Colman orra elől), a Charles herceget alakító Josh O'Connor pedig a legjobb férfi alakítás díját ugyanebben a kategóriában. A széria két szereplőjét jelölték a legjobb női mellékszereplő díjára; Gillian Anderson el is vitte a trófeát. A szintén netflixes A vezércsel (The Queen's Gambit) alkotói a legjobb minisorozat díját tudhatják magukénak.
A konkurencia sem hagyja magát: az Amazon gyártotta Borat utólagos mozifilm (Borat Subsequent Moviefilm) lett a legjobb a vígjáték/musical kategóriában, a legjobb vígjátéksorozat címét pedig a szintén nem netflixes (kanadai gyártású, a CBS-en bemutatott) Schitt’s Creek kapta. Utóbbi főszereplője, Catherine O'Hara lett kategóriája legjobb női főszereplője.
A teljes, sok fényképpel megtűzdelt díjlista böngészhető a Golden Globes honlapján.
A 78. Golden Globes-gálát idén, a járványhelyzetre való tekintettel online szervezték meg. Az esemény apropóján újra felhangzottak a kritikák a díjak létjogosultságát illetően: egyesek klikkszerűséggel vádolják a mögötte álló, jelenleg 87 tagú újságírói szövetséget (HFPA), mások a sokszínűség hiányát róják fel neki, a HFPA korábbi elnöke pl. néhány napja nyilvánosan is kijelentette, hogy az elmúlt húsz év alatt egyetlen fekete tagjuk sem volt.