Én, a robot
Történet
A jövőben járunk, ahol az ember egyre inkább kiszolgáltatott az emberszabású robotok munkájának. A Föld lakói mindig is bizalmatlanul tekintettek a gépekre, és évszázadokra volt szükség ahhoz, hogy az emberek elfogadják a tudósok érveit, miszerint a gépek nem térhetnek el a robotika törvényeitől, amelyek megtiltják, hogy a robotok kárt okozzanak emberi lényekben. Amikor azonban egy tudóst holtan találnak és a bizonyítékok látszólag megcáfolhatatlanul az egyik humanoid robot bűnösségét igazolják, elszabadul a pokol és a világ rettegni kezd ismét a gépektől...
Videó, előzetes, trailer
Jobb ha tudod: a Filmtett nem videómegosztó, videóletöltő vagy torrentoldal, az oldalon általában a filmek előzetesei nézhetőek meg, nem a teljes film!Ezt írtuk a filmről:
A tudományos-fantasztikum virágkora – Science fiction az ezredforduló után
A digitális fordulat a látványközpontú fantasztikum – és így a science fiction – megerősödését hozta magával a hetedik művészet berkeiben az ezredforduló után. Míg bizonyos műfajok marginalizálódtak (western), vagy szinte teljesen eltűntek a filmes palettáról (film noir), addig a 2000-es években a tudományos-fantasztikum a virágkorát éli: a globális piacot óriásprodukciókkal elárasztó amerikai álomgyár húzózsánerévé vált mind mennyiség, mind anyagi siker tekintetében.
Felhőkarcolók, fémrabszolgák, feka-sztereotípiák – Alex Proyas: I, Robot / Én, a robot
Tizen-egynéhány évvel ezelőtt (még) élt Amerikában egy fehérorosz származású zseni. Isaac Asimovnak hívták, de mi egyszerűen csak a sci-fi apostolának neveztük. Több száz kötetnyi életműve kiapadhatatlan (pénz)forrása lehetne (!) Hollywood témavadász producereinek, ők azonban mégis viszonylag ritkán nyúlnak a mester írásaihoz, ráadásul akkor is felettébb óvatos mozdulatokkal.