Timecode
Történet
Kilencven perc négy hollywoodi lakos életéből. Emma a pszichológusához megy, és elhatározza, hogy elválik férjétől, Alextől, a menő filmproducertől. Alexnek rossz napja van: házassága zátonyra futott, és meghallgatásokkal és hatalmas egókkal zsúfolt nap vár rá az irodájában. Rose, a sztárjelölt, aki bármit megtenne egy szerepért, Alexszel flörtöl, de amikor nyilvánvalóvá válik, hogy ő már nem tud segíteni neki, figyelmét a film rendezőjére irányítja. Eközben Rose féltékeny szeretője rejtett mikrofont helyezett a lány ruhájába, így tanúja mindennek, amit Rose tesz azért, hogy színésznő legyen. Mindez egy időben történik egy négy részre osztott vásznon.
Ezt írtuk a filmről:
„Emberek jönnek, mennek... és sosem történik semmi.” – Multiplex narratíva az amerikai filmekben
A multiplex narratíva, azaz a többszálú cselekményvezetés Robert Altman filmrendezővel tett szert rendkívüli népszerűségre, de valójában már a harmincas években létezett. A párhuzamosan bonyolított szálak intellektuális varázsa és az ehhez kapcsolódó sztárparádék máig rabul ejtik a nézőket. Vajon mitől olyan népszerűek a Rövidre vágva, a Divatdiktátorok, a Szeress, ha tudsz és társaik?
Indie kontra dependie: az új évezred – Az amerikai függetlenfilm története 6.
Ahogy az előző fejezetekben láthattuk, a függetlenfilm fogalma nem csak nehezen meghatározható, de viszonylagos és állandóan változó. Az anyagi függetlenség nem mindig hoz magával korlátlan alkotói szabadságot, az utóbbi pedig megvalósulhat akár stúdiókereteken belül is. S ha egy filmes mind pénzügyileg, mind kreativitásában meg szeretné őrizni szabadságát, komoly terjesztési problémákkal szembesülhet – és ritkán juthat el az ismertségig.