Kaspar Hauser
Történet
Kaspart gyermekkora óta leláncolva egy ólban tartják. Amikor felnő, gondozója járni tanítja, majd elviszi egy kisvárosba és ott sorsára hagyja. A polgárok és városatyák először a börtönőr gondjaira bízzák, ezután egy mutatványoshoz, majd egy paphoz kerül. Lassan felnőtté érik, de a világot nem tudja megérteni.
Ezt írtuk a filmről:
Az ember, aki hallotta a csend mögött az ordítást – Werner Herzog-portré 2.
„Nincs harmónia az univerzumban” – mondja Werner Herzog, aki egész életművében ezt a filozófiát próbálta megfogalmazni a lehető legköltőibb módon. Az Aguirre, Isten haragjától a Fitzcarraldóig kizárólag remekművek jelezték a gondolat finomodásának fázisait, de a későbbi, fáradtabb művek is egy szokatlanul elszánt direktort mutatnak be, akinek mindig van mondanivalója.
Az ember, aki hallotta a csend mögött az ordítást – Werner Herzog-portré 1.
Az egykori modernista zseni, botrányhős és celluloidköltő Werner Herzog számtalan feledhetetlen alkotással ajándékozta meg a filmtörténelmet. A 90-es években szinte végig hallgató direktor az ezredfordulót követően újra erőre kapott, 2009-ben pedig egyenesen két filmet is tető alá hozott. Ezek közül a Mocskos zsaru most kerül a magyarországi mozikba (Romániában már bemutatták – a szerk.), ami jó apropó az életmű áttekintéséhez.